Alpe d' Huez

Departamennt Isere jest położony niedaleko francuskich granic – ze Szwajcarią oraz Włochami. To właśnie tutaj, nieopodal Grenoble mieści się słynne L’Alpe d’Huez. To tutaj już trzy razy odbywały się zawody Pucharu Świata w Skicrossie (dyscyplinie freestyle uprawianej na snowboardzie). Nic dziwnego, bo warunki są ku temu doskonałe. W L’Alpe d’Huez można wybierać spośród 133 tras mierzących łącznie 250 kilometrów. Nie brakuje także wyciągów w każdej formie (linowych, krzesełkowych, orczykowych, kanapowych, a nawet taśmowych zaprojektowanych z myślą o najmłodszych narciarzach). Niewątpliwie chlubą Słonecznej Doliny pozostaje najdłuższa trasa narciarska w Europie – przecina ona lodowiec Sarenne, i mierzy aż 16 km. Gwarantowane są również niezapomniane wrażenia widokowe – przy korzystnej aurze (a ta jest niemal pewna) można podziwiać masywy Grandes Rousses oraz Écrins.
Snowpark zlokalizowany niedaleko imponuje nie tylko powierzchnią 21 hektarów, ale też zróżnicowaniem dostępnych wewnątrz rozrywek. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy sprzętów zimowych będą zadowoleni z wizyty w tym miejscu. Sfera dla osób, których umiejętności są jeszcze w powijakach to idealne miejsce do nauki, obejmuje bowiem boxy proste, rail – boxy, ridge, hopki z różnymi wysokościami. Z kolei na strefę dla profesjonalnych użytkowników snowboardu składają się elementy do ćwiczenia trudnej (i od niedawna olimpijskiej) dyscypliny Boardercross. Na długiej i wymagającej trasie nie brakuje bowiem przeszkód, muld, ostrych wiraży, a dla spragnionych wrażeń dostępne są: rail łamany, rail prosty, halfpipe, C-box, oraz rampy, belki czy totemy.
L’Alpe d’Huez to doskonałe miejsce także dla tych, którzy lubią się dobrze bawić nie tylko na stoku. Snow Fever Premiere to imprezy, które gwarantują poznanie nowych, dzielących naszą pasję do narciarstwa czy snowboardingu osób. Rozkwit nocnego życia w centrum, Quartier des Jeux, miasteczko zawdzięcza licznym barom i tanecznym klubom, w których prym wiodą szeroko znani publiczności i cenieni dj-e. Można też udać się do kina, na lodowisko, a nawet do podgrzewanego basenu. Luksus jest więc widoczny na każdym kroku, co jednak istotne – nie przesłania on piękna okolic. Podsumowując, wyjazd we francuskie Alpy, do L’Alpe d’Huez, to doskonały pomysł dla wszystkich wielbicieli jazdy na nartach czy snowboardzie. Niezależnie od posiadanych umiejętności w szusowaniu – każdy znajdzie tam trasę, na której będzie mógł oddać się swojej pasji. Zachętą pozostają nie tylko świetne warunki klimatyczne (nie na darmo nazwę tłumaczymy jako Słoneczną Dolinę) czy wspaniałe krajobrazy, ale też bogata infrastruktura oraz zaplecze noclegowe. Obok tradycyjnych hoteli do dyspozycji gości są także centra spa i wellnes, a także miejsca do uprawiania sportów halowych. Wyjazd w ramach zorganizowanej wycieczki ma tę zaletę, że podróżujemy klimatyzowanym i nowoczesnym autokarem. Nasze zakwaterowanie jest pewne, a do tego znajdujemy się pod opieką rezydenta- toteż nie jest konieczna znajomość języka francuskiego. Wada takiego sposobu podróżowania sprowadza się m.in. do tego, że mamy ograniczenia wagowe oraz ilościowe dotyczące bagażu. Jeśli jednak poza aktywnym wypoczynkiem na stoku od wyjazdu oczekujecie też okazji do wspaniałej zabawy i integracji z pozytywnie zakręconymi ludźmi – Snow Fever Premiere wszystko to zapewni.
dowiedz się więcej.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

záhradné slnečníky https://autism-tr.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-element-ktory-nadaje-splendoru/ https://bayareapowerclub.com/szary-zestaw-ogrodowy-jakie-meble-wybrac/