Android atakuje!

androidPo miesiącach spekulacji wczoraj Google odsłoniło tajemnicę GPhone, powstało Open Handset Alliance, które ma promować otwartą platformę mobilną Android.

Po miesiącach spekulacji wczoraj Google odsłoniło tajemnicę GPhone, powstało Open Handset Alliance, które ma promować otwartą platformę mobilną Android.
Firma tworzy ją we współpracy z takimi gigantami rynku jak Sprint i T-Mobile, w Chinach – China Telecom, w Japonii – u NTT DoCoMo i KDDI. W Europie koncern podpisał umowę z niemieckim T-Mobile, włoskim Telecom Italia i hiszpańskim operatorem Telefonica. W sojuszu znalazły się też spółki technologiczne: Intel, Qualcomm czy Nvidia. Inicjatywa e-giganta ma umożliwić właścicielom komórek dostęp do tak samo szerokiej oferty różnych programów, z jakiej dziś cieszą się użytkownicy pecetów.
Nie budujemy GPhone’a; pozwalamy tysiącowi osób go zbudować – mówił Andy Rubin odpowiedzialny za Androida, cytowany przez „The New York Times”.
Nowy system operacyjny będzie zawierał pełen zestaw komponentów: system operacyjny, oprogramowanie pośredniczące, modyfikowalny interfejs użytkownika i aplikacje.
Android będzie otwarty dla zewnętrznych programistów, którzy na własną rękę będą mogli tworzyć aplikacje działające na telefonach z tym systemem, czytamy w Gazecie Wyborczej.
– Android to szansa na stworzenie lepszego telefonu komórkowego, mówi Steve Horovitz, jeden z twórców platformy. Urządzenia działające na Androidzie pojawią się na rynku w drugiej połowie 2008 r. Będą produkowane m.in. przez LG, Motorolę, Samsunga i HTC. (Software Development Kit – SDK) Android będzie konkurował z takimi systemami jak Symbian, Apple iPhone czy Windows mobile.


Article Tags:
Article Categories:
Technologia

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://northtexaswish.org/czym-jest-i-kto-musi-zaplacic-podatek-od-kupna-samochodu-pcc/ https://bhtm.org/kupujesz-uzywany-samochod-sprawdz-jego-wyposazenie-po-vin/ https://autism-tr.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-element-ktory-nadaje-splendoru/