Arabica- królowa wśród kaw

Delikatna, pełna smaku i aromatu- taka właśnie jest Arabica. Wśród wszystkich gatunków kaw to ona wydaje się być prawdziwą królową. Pijana najczęściej na świecie, podbija serca smakoszy małej czarnej. Skąd pochodzi? I czemu zawdzięcza swoją popularność? O tym poniżej.

Znajdziesz ją w każdym sklepie

Każdy sklep z kawą ma ją w swojej ofercie. Arabica to gatunek kawy stanowiący aż 70% światowej produkcji. Jest to o tyle ciekawe, że to właśnie ten gatunek jest najbardziej wymagającym pod kątem uprawy. Krzew górski, z którego zbierane są ziarna rośnie na wysokościach od 600 do aż 2000 metrów nad poziomem morza. Poza tym Arabica jest niezwykle wymagająca i podatna na różne choroby. Dlatego też jej ziarna są tak cenne.

Arabska kawa

Arabica, inaczej kawa arabska, swoją nazwę zawdzięcza regionowi, w którym pierwotnie ją hodowano. Dziś jej plantacje możemy spotkać w różnych zakątkach świata, w tym w Brazylii, Kolumbii, czy na Jawie. Warte uwagi jest natomiast to, że w zależności, z którego regionu świata pochodzi, w jej smaku można wyczuć różne nuty, począwszy od karmelu, przez orzechy, aż po czekoladę. Jedno się nie zmienia- jest łagodna, o lekkim posmaku kwaskowatości i doskonale nadaje się na espresso.
Jeśli wolisz delikatny smak kawy, Arabica jest tym gatunkiem, który powinieneś kupować. Każdy jej łyk zaskoczy się subtelnością i bogactwem nut smakowych, które stopniowo uwalniają się na języku. Możesz też łączyć ją z o wiele ostrzejszą Robustą, dzięki której na powierzchni zaparzonej kawy pojawia się charakterystyczna pianka.


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy solarne tarasowe oświetlenie led parasole do ogrodu puf na taras