Aranżacja salonu a bezpieczeństwo parkietu

Salon to miejsce gdzie spędzamy stosunkowo dużo czasu – odpoczywamy, jemy, dyskutujemy w gronie rodzinnym czy też gościmy znajomych. Dlatego też warto postawić na ciekawą aranżację tego pomieszczenia, gdyż stanowi ono naszą wizytówkę. Nieodpowiednio dobrane wyposażanie czy też porysowany parkiet przez brak podkładek pod meble znacznie obniża walory estetyczne. Znaczenie ma także rozmieszczenie mebli. Jak więc uniknąć błędów odnośnie wystroju salonu?

Kolor ścian w salonie ma znaczenie

Okazuje się, że to, na jaki kolor zdecydujemy się pomalować ściany w salonie, ma ogromny wpływ na jego odbiór oraz charakter. Dlatego też warto dobrze przemyśleć swój wybór. Chociaż trendy w aranżacji wnętrz stale się zmieniają, to coraz więcej osób stawia na ciemne i wyraziste kolory. W czołówce polecanych kolorów znajduje się grafit, granat czy butelkowa zieleń. Dzięki temu można nadać wnętrzu specyficznego charakteru, a w porze wieczornej nastrojowego klimatu. Na jednej ścianie warto zainwestować w niebanalną tapetę, która może stać się główną dekoracją lub ciekawym tłem. Taka wzorzysta tapeta sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się na jasną i gładką kolorystykę.

Co z podłogą w salonie?

Okazuje się, że podłoga w salonie ma niemałe znaczenie. Należy podkreślić, że będzie narażona na liczne próby wytrzymałości, więc powinna być nie tylko estetyczna, ale także solidna. Ciągłe wysuwanie krzeseł nie wpływa korzystnie na stan jej powierzchni. Warto więc zainwestować w podkładki pod meble, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Podobnie jest w przypadku innych mebli przesuwanych. Dodatkowo materiał podłogi zużywa się nawet podczas niepozornego szurania nogami po nim. Podkładki pod meble dostępne są w wersji tradycyjnej, czyli filcowe, ale także są silikonowe. W przypadku parkietu trzeba także pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu go trwałym lakierem. Alternatywą są podłogi betonowe plus miękki dywan wełniany w kolorystyce pasującej do wystroju.

Jakie krzesła do salonu kupić?

Okazuje się, że krzesła również są dostępne w przeróżnych stylizacjach, więc można je bezproblemowo dopasować do bieżącej aranżacji wnętrza. Modne ostatnio jest kupowanie różnorodnych krzeseł do salonu, co pozwala wybrać każdemu domownikowi/gościowi najwygodniejszy dla niego mebel. Różne zestawienia kolorystyczne również korzystnie wpływają na wystrój. Można postawić też na krzesła jednolite, bez poręczy czy też o nietypowej wysokości, co zależy już od naszych estetycznych upodobań oraz ergonomii użytkowania. Warto do nich przymocować od razu podkładki pod meble.
Podkładki pod meble znajdziesz na stronie Maximat.pl


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts