Auto zastępcze z OC Zabrze: jak zachować się po stłuczce na drodze?

Każdemu kierowcy może się zdarzyć stłuczka lub wypadek na drodze, nawet jeśli jesteśmy najlepsi w tym co robimy i nie popełniamy błędów, nie wiemy, jak zachowają się inni kierowcy. Jeżeli więc ktoś popełnił błąd i doszło do zderzenia, warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji.

Spiszcie oświadczenie, jeśli wina jest oczywista

W przypadku, gdy nikomu nic się nie stało, a wina jednego z kierowców jest oczywista, a jeszcze on się do tego przyznaje, nie musicie wzywać policji. Wystarczy bowiem, że spiszecie oświadczenie, w którym przyzna się on do winy i będzie to dokument, na którego podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy będzie mogło zwrócić nam pieniądze za naprawę samochodu. Co ważne, oprócz dokumentu musimy posiadać również podstawowe dane kierowcy, informacje o jego samochodzie, numer polisy oraz nazwę ubezpieczyciela. Bez tych danych nie będzie możliwe odzyskanie pieniędzy. Jeżeli natomiast sprawca nie przyznaje się do winy lub nie jest w tym przypadku oczywisty, musimy zadzwonić na policję, która rozsądzi sprawę, ale też winny otrzyma dodatkowo mandat.

Udaj się do swojego ubezpieczyciela

Jeżeli masz już wszelkie potrzebne dokumenty, udaj się do swojego ubezpieczyciela, żeby zgłosić szkodę. Możesz to zrobić osobiście w jednym z punktów obsługi klienta, ale również wiele towarzystw ubezpieczeniowych daje taką możliwość poprzez telefon na infolinię, a nawet formularz na stronie internetowej. Do podjęcia będziesz miał decyzję czy chcesz otrzymać gotówkę na podstawie wyceny kosztów wykonanej przez eksperta z danej firmy czy chcesz rozliczyć się bezgotówkowo, czyli oddać samochód do warsztatu, a ten później otrzyma zapłatę od towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz również zgłosić potrzebę, jeśli chcesz auto zastępcze z OC Zabrze.

Po naprawie, możesz zapomnieć o zdarzeniu

Decydując się na auto zastępcze z OC Zabrze na pewno będziemy mieli mniej problemów, ze względu na to, że będziemy mieli cały czas dostępny samochód. Po odebraniu swojego pojazdu z warsztatu, oddajemy auto, a następnie możemy zapomnieć, że w ogóle braliśmy udział w jakimś zdarzeniu. Nasz ubezpieczyciel sam wypłaci pieniądze w warsztacie, w którym zdecydowaliśmy się naprawiać samochód bezgotówkowo, a następnie rozliczy się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy.auto zastępcze oc zabrzeauto zastępcze oc zabrzeAuto zastępcze z OC Zabrze: jak zachować się po stłuczce na drodze?, auto zastępcze oc zabrze, auto zastępcze oc zabrze, szkody powypadkowe, likwidacja szkódAuto zastępcze z OC Zabrze: jak zachować się po stłuczce na drodze?, auto zastępcze oc zabrze, auto zastępcze oc zabrze, szkody powypadkowe, likwidacja szkód


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts