Awangardowe projekty wnętrzarskie

Sztuka wcale nie musi ograniczać się do przestrzeni galerii. Artystyczne piękno może cechować również kreowane przez nas wnętrza. Wiedzą o tym doskonale projektanci i styliści zajmujący się na co dzień aranżacjami wnętrzarskimi. Także osoby niezwiązane zawodowo z tą dziedziną mogą samodzielnie stworzyć w pełni awangardową stylizację. Wystarczy inspiracja płynąca z dzieł sztuki, bo awangarda zawsze znaczyła otwartość na nowe jakości i śmiałe koncepcje.

Szlachetność metalu

Współczesna rzeźba odkrywa i akcentuje metal jako materiał konstrukcyjny. Kamień czy drewno sprzyjają powstawaniu form skupionych. Natomiast metal pozwala tworzyć także jakby dzieła lżejsze, przestrzenne, poruszane na przykład wiatrem. W ten sposób powstają interesujące instalacje, które coraz częściej znajdujemy także w prywatnych wnętrzach oraz w ogrodach.
W minimalistycznie zaplanowanych salonach, na przykład w rozległych loftach, rewelacyjnie prezentują się meble metalowe oraz dodatki tego typu podkreślające surowe piękno takich wnętrz. To nawiązanie do struktur technicznych i postindustrialnych, w których dobrze zaprezentują się także biurka nowoczesne, oryginalne hokery czy designerskie stoliki. Meble, które doskonale dopełnią awangardową stylizację prezentuje salon Onemarket: onemarket.pl

Uroda czystej formy

Sztuka nowoczesna udowadnia nam poprzez rozmaite swoje realizacje (malarskie, architektoniczne, rzeźbiarskie), że podstawę każdego obiektu stanowi forma. Niezakryta, wyeksponowana, oczyszczona z wszelkich dodatków. Myślenie takie inspiruje również twórców mebli oraz dekoratorów wnętrz. Nowoczesne stoły, szafy, krzesła, sofy – to przykłady takiego formalnego ujęcia przedmiotów codziennego użytku, które przemawiają do nas urodą czystej formy. Podkreślonej na przykład kolorem.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Meble ogrodowe aluminiowe e-szczawnica.org esencjapiekna.com.pl