Awangardowe projekty wnętrzarskie

Sztuka wcale nie musi ograniczać się do przestrzeni galerii. Artystyczne piękno może cechować również kreowane przez nas wnętrza. Wiedzą o tym doskonale projektanci i styliści zajmujący się na co dzień aranżacjami wnętrzarskimi. Także osoby niezwiązane zawodowo z tą dziedziną mogą samodzielnie stworzyć w pełni awangardową stylizację. Wystarczy inspiracja płynąca z dzieł sztuki, bo awangarda zawsze znaczyła otwartość na nowe jakości i śmiałe koncepcje.

Szlachetność metalu

Współczesna rzeźba odkrywa i akcentuje metal jako materiał konstrukcyjny. Kamień czy drewno sprzyjają powstawaniu form skupionych. Natomiast metal pozwala tworzyć także jakby dzieła lżejsze, przestrzenne, poruszane na przykład wiatrem. W ten sposób powstają interesujące instalacje, które coraz częściej znajdujemy także w prywatnych wnętrzach oraz w ogrodach.
W minimalistycznie zaplanowanych salonach, na przykład w rozległych loftach, rewelacyjnie prezentują się meble metalowe oraz dodatki tego typu podkreślające surowe piękno takich wnętrz. To nawiązanie do struktur technicznych i postindustrialnych, w których dobrze zaprezentują się także biurka nowoczesne, oryginalne hokery czy designerskie stoliki. Meble, które doskonale dopełnią awangardową stylizację prezentuje salon Notodo.pl

Uroda czystej formy

Sztuka nowoczesna udowadnia nam poprzez rozmaite swoje realizacje (malarskie, architektoniczne, rzeźbiarskie), że podstawę każdego obiektu stanowi forma. Niezakryta, wyeksponowana, oczyszczona z wszelkich dodatków. Myślenie takie inspiruje również twórców mebli oraz dekoratorów wnętrz. Nowoczesne stoły, szafy, krzesła, sofy – to przykłady takiego formalnego ujęcia przedmiotów codziennego użytku, które przemawiają do nas urodą czystej formy. Podkreślonej na przykład kolorem.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts