Bądź bezpieczny we własnym domu

Publikowane przez policję raporty mówią jednoznacznie, że z roku na rok w Polsce dochodzi do coraz większe liczby włamań. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu usytuowanym w spokojnej, podmiejskiej okolicy czy w bloku w ruchliwym centrum miasta, jesteśmy narażeni na rabunki. Złodzieje nie czekają już na to, aż wszyscy domownicy wyjadą na wakacje. Potencjalną okazją do wyniesienia kosztownego sprzętu, pamiątkowej biżuterii i innych wartościowych przedmiotów jest wyjście domowników do pracy. Jakie kroki należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko włamania? Sprawdź!

Odpowiednie drzwi i okna

Niepożądani „goście” najczęściej dostają się do naszych domów przez okna. Standardowa stolarka okienna nie jest dla nich żadną przeszkodą. Komplikacje pojawiają się wtedy, kiedy rabuś napotka na swojej drodze okna z tak zwanymi szybami bezpiecznymi, których nie da się stłuc ani naruszyć nawet ciężkim narzędziem oraz z antywłamaniowymi, wzmacnianymi okuciami. Mimo tego, że koszt zakupu i montażu tego typu okien jest niemałym wydatkiem, możesz mieć pewność, że inwestycja jest warta swojej ceny.

Monitoring

Prosty sposób na odstraszenie potencjalnego włamywacza? Wywieszenie na furtce tabliczki z informacją „obiekt monitorowany”. Coraz powszechniejsze staje się montowanie na prywatnych posesjach kamer, które dają Ci możliwość obserwowania domu i jego otoczenia z każdego miejsca na ziemi. Kiedy system wykryje niepokojącą aktywność na Twojej działce, natychmiast dostaniesz odpowiednią informację na swojego smartfona.

Dobra polisa to podstawa

Niestety, żadne, nawet najnowocześniejsze zabezpieczenia nie dadzą Ci stuprocentowej gwarancji, że nie padniesz ofiarą rabusiów. Pamiętaj o tym, że możesz zminimalizować skutki ewentualnej kradzieży poprzez wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Na stronie mfind.pl możesz porównać ze sobą oferty czołowych towarzystw i znaleźć atrakcyjną, a zarazem niedrogą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://2006badukleague.com/altana-z-kuchnia-letnia-stworz-przydomowa-jadalnie/ https://autism-tr.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-element-ktory-nadaje-splendoru/ https://bayareapowerclub.com/szary-zestaw-ogrodowy-jakie-meble-wybrac/