Bank odmówił ci kredytu? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny

Banki nie są instytucjami charytatywnymi – kredytów udzielają tylko, jeśli im się to opłaca. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny negatywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy.

Zła historia kredytowa

Jeśli w przeszłości zdarzało ci się spóźniać ze spłatami rat kredytu, ociągałeś się ze spłatą zobowiązań na karcie kredytowej albo nie przestrzegałeś terminów przy zakupach na raty, możesz być prawie pewien – bank uzna, że nie jesteś klientem, któremu warto przyznać kredyt. Zresztą ciężko mu się dziwić, w skrajnych przypadkach może ci grozić nawet upadłość konsumencka, a w mniej negatywnych scenariuszach jedynie pogłębiająca się spirala zadłużenia.
Warto wiedzieć, że w przypadku dużych kredytów brak historii kredytowej może być równie złą informacją, jak negatywna historia kredytowa. Banki nie lubią przyznawać kredytów w ciemno, więc jeśli planujesz większy kredyt, lepiej zawczasu zacznij budować swoją (pozytywną!) historię kredytową.

Brak zdolności kredytowej

Nawet jeżeli dotychczas swoje zobowiązania spłacałeś w terminie, bank może uznać, że nie będziesz w stanie spłacić kolejnego kredytu, bo po prostu za mało zarabiasz, a kolejne zobowiązanie zachwieje równowagę twojego domowego budżetu. Jeżeli twoje finanse nie są zbilansowane, a wydatki są zbyt wysokie w stosunku do przychodów, bank nie będzie chciał ryzykować – i trudno mu się dziwić.


Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule