Biurowe problemy, czyli co zrobić z kablami?

Trudno jest zaprojektować naprawdę dobre biuro. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednie barwy, rozstawić biurka i stanowiska pracy tak, aby każdemu było wygodnie. Do tego dochodzą jeszcze stosowne dodatki, miejsca dla klienta. Cóż na pewno remont biura nie należy do rzeczy prostych. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze

Kable, wszędzie kable

Problem z ilością urządzeń biurowych i ich podłączeniem do gniazdek elektrycznych. W końcu w biurze potrzebne są komputery, kserokopiarki, drukarki i masa innych urządzeń. Dodatkowo trzeba także zapewnić gniazda elektryczne dla pracowników tak, aby mogli podłączyć swoje telefony komórkowe, czajnik. W efekcie ilość gniazdek elektrycznych musi być dość duża. Jednak – czy to najlepsze rozwiązanie?

Puszka podłogowa – idealne rozwiązanie

Pomieszczenia biurowe zazwyczaj są dość duże. W związku z tym faktem nawet największa ilość gniazdek elektrycznych w ścianie nie pomoże nam, jeśli pośrodku biura będą stały komputery i inne urządzenia. A przecież nie zrobimy stanowisk pracy tylko po bokach, zostawiając wolne miejsce pośrodku. Z drugiej też strony pociągnięcie przez całą długość biura kabli także nie jest najlepszym pomysłem. A zatem warto zainwestować w puszki podłogowe.

Czym jest gniazdo podłogowe?

Gniazdo podłogowe, czyli inaczej puszka podłogowa to po prostu gniazdo elektryczne ukryte w podłodze. Warto jednak wspomnieć, że puszką podłogową mogą iść także inne media, jak np. Internet. Jest to zatem znakomite rozwiązanie dla firm – nie trzeba bowiem tworzyć wielu skomplikowanych układów kabli, tylko wszystko, c jest konieczne do pracy puścić pod podłogą.

Puszka podłogowa – charakterystyka

Jak w zasadzie wyglądają takie puszki podłogowe? Otóż dość zwyczajnie – jak gniazda tyle że w podłodze. Muszą one jednak być w odpowiedni sposób zabezpieczone, zatem najczęściej posiadają specjalne klapki tak, aby takie gniazdo podłogowe nie było otwarte. Czasem także część puszek podłogowych jest rzadziej używana – wówczas warto wykonać specjalną klapkę z użyciem deski podłogowej czy klapki.

Jak zainstalować puszki podłogowe?

Jak zatem widać puszki podłogowe https://www.egniazdka.pl/puszki-i-gniazda-podlogowe-sf-egniazdka-c-54_156.html świetnie się sprawdzają w biurach. W jaki jednak sposób je zainstalować? Najlepiej jest zrobić specjalną podłogę techniczną, która jest kilka centymetrów nad wylewką. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń, którą możemy spokojnie i bezproblemowo przeprowadzić kable. Wówczas też łatwo instaluje się puszki podłogowe. Zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie, jakim są gniada podłogowe.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts