Botoks. Czy warto się na niego skusić?

Wygładza zmarszczki, odejmuje nam lat, sprawia, że rysy twarzy stają się łagodniejsze. Zbawienne działanie botoksu medycyna odkryła już dobre lata temu – dziś z kolei dostępny jest on dla każdego. Na czym polega jego sekret i dlaczego cieszy się niegasnącą popularnością tak u naszych klientek, jak i u światowych gwiazd?
Botoks, nazywany także toksyną botulinową, nie bez powodu uchodzi obecnie za najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodę usuwania zmarszczek. Już w czasie jednego nieskomplikowanego zabiegu jesteśmy w stanie uzyskać za jego pomocą efekty, jakich nie przyniosłyby żadne kremy i maseczki, choćby regularnie nakładane.
Czy trzeba przygotować się do zabiegu?
Klientki, które zdecydują się u nas na botoks http://www.instytutluisa.pl/uslugi/botoks/, nie muszą w żaden sposób przygotowywać się do zabiegu. Niepotrzebne są też wcześniejsze badania – zamiast tego wystarczy wywiad, przeprowadzony na samym początku wizyty, a także obserwacja skóry, w celu wyeliminowania możliwości wystąpienia stanu zapalnego, który byłby przeszkodą do podjęcia zabiegu. Nie zaleca się go także w przypadku choroby neurologicznej, polegającej na osłabieniu siły mięśniowej, ciąży, okresu, a także przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, zawierających w swoim składzie substancje rozrzedzające krew, takie jak np. kwas acetylosalicylowy.
Jak wygląda zabieg?
Zanim zostanie nam wstrzyknięty botoks, należy odtłuścić skórę oraz zdezynfekować ją preparatem bezalkoholowym. W ramach znieczulenia proponowane jest schłodzenie lodem – ponieważ zabieg nie jest bolesny, nie ma potrzeby stosowania bardziej radykalnych środków. Następnie botoks wstrzykiwany jest w wybrane partie mięśni tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych zastrzyków. Preparat powoduje, że impulsy nerwowe przepływające z mózgu do tkanek mięśniowych ulegają zablokowaniu, dzięki czemu zapobiega się powstawaniu zmarszczek.
W zależności od lokalizacji, różna będzie liczba nakłuć. Na zakończenie skóra raz jeszcze jest schładzana, a także smarowana kremem zawierającym witaminę K, co z kolei zapobiegać ma powstawaniu siniaków.
Botoks wstrzykiwany jest zwykle w ciągu kilkunastu minut, zaś pierwsze efekty widoczne są między 2. a 14. dniem zabiegu. Po upływie 2 tygodni ma zwykle miejsce wizyta kontrolna.
Gwarantowane efekty
Botoks okazuje się nieoceniony wszędzie tam, gdzie chcemy cofnąć upływ czasu i pozbyć się niechcianych zmarszczek, zwłaszcza mimicznych. Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle około 6 miesięcy, po których działanie toksyny botulinowej zaczyna słabnąć. Jakie niedoskonałości jesteśmy zatem w stanie skorygować przy jego pomocy?

  • zmarszczki na czole – czy to poprzeczne, czy pionowe (tzw. lwie), tworzące się między łukami brwiowymi;
  • zmarszczki dolnej i górnej powieki oka;
  • kurze łapki;
  • zmarszczki nad górną wargą (nazywane także zmarszczkami palacza)
  • zmarszczki na szyi
  • opadające kąciki ust, które dzięki zastosowaniu botoksu ulegają podniesieniu.

Nie dziwi zatem fakt, że botoks jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej twarzy. Efekty mówią tu same za siebie, a twarz wygląda promiennie i młodo.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts