Bryczesy – jakie okażą się najlepsze?

Bryczesy to spodnie dedykowane miłośnikom jazdy konnej. Stanowią one jeden z podstawowych elementów stroju jeźdźca, a ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie wygody, ale też izolacji termicznej oraz ochrony przed uszkodzeniami ciała. Jakie bryczesy wybrać? Jakich produktów unikać?

Jak szyte są bryczesy?

Wysokiej jakości bryczesy tworzone są z grubych i odpornych na uszkodzenia tkanin. Najczęściej składają się z dwóch rodzajów tworzyw: tkanin oraz skór. Elementy skórzane umieszczane są jako wstawki w okolicach pachwin. Skóra ma za zadanie zmniejszać tarcie oraz chronić delikatną skórę na nogach. Wzmocnione elementy służą też do tego, aby podczas kłusu czy galopu nie ślizgać się w siodle. Konieczne jest wykorzystanie mocnych skór, które nie zetrą się i nie będą chłonąć brudu.
Bryczesy posiadają zwężane nogawki – taki krój pozwala na zachowanie bezpieczeństwa, kiedy stopa wkładana jest w strzemiona. Podczas jazdy materiał nie plącze się i nie powoduje zagrożenia dla jeźdźca.
Wysokiej jakości bryczesy damskie i męskie znaleźć można w sklepie internetowym www.equishop.com.
Jakich bryczesów unikać? Z pewnością powinniśmy omijać bryczesy wykonane z tworzyw sztucznych – bardzo szybko przekonamy się, że nie sprzyjają one odpowiedniej wentylacji skóry, mogą powodować obtarcia, uszkodzenia naskórka. Unikajmy również bryczesów w podejrzanie niskich cenach – może to sugerować, że produkt jest gorszej jakości.


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe