Bułgaria na wakacje

 
Pomimo tego, że w czasach PRL marzeniem wielu Polaków był wakacyjny wyjazd do Bułgarii, to dzisiaj jest to dla nas w większości nieodkryty i zarazem odrobinę „dziki” kraj. Na co powinniśmy się szykować wyjeżdżając do Bułgarii na wakacje? Czy Bułgaria autokarem to dobry pomysł?
Kiedy jechać?
Już na samym początku rozważań na temat wakacji w Bułgarii trzeba podkreślić, że sezon turystyczny trwa tam od czerwca do września – w każdym z tych miesięcy możemy liczyć na temperaturę powietrza przekraczającą 25 stopni Celsjusza w cieniu. Jeżeli zależy nam jednak na licznych kąpielach morskich, to powinniśmy pojechać w sierpniu – wtedy temperatura wody jest najwyższa i wynosi średnio 23 stopnie (dla porównania warto uświadomić sobie, że Bałtyk w tym samym czasie ma przeważnie niecałe 20 stopni!).
Dojazd autokarem
Dojazd autokarem do Bułgarii nie jest problematyczny – podróż trwa przeważnie 25 godzin. Jednocześnie zyskujemy możliwość odprężenia się w czasie podróży i dzięki coraz nowocześniejszym autokarom mamy możliwość rozpoczęcia urlopu już w momencie wyjazdu z pierwszego dworca lub punktu zbiórki.
Co zobaczyć w Bułgarii – tanie wakacje?
Bułgaria to przede wszystkim słoneczne plaże (kurort Złote Piaski), ale również liczne zabytki architektoniczne w stolicy kraju – Sofii, w Melniku oraz w Kopriwszticy. Będąc w Bułgarii warto wygospodarować również chwilę na odwiedzenie górskiego pasma Pirin należącego do jednych z najmniej dotkniętych ręką człowieka obszarów Europy.


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts