Cechy i zastosowanie dźwigarów betonowych sprężonych

Współczesna technologia rozwija się na tyle, że bardzo często używa się nowoczesnych materiałów, których kilkanaście lat temu jeszcze nikt nie znał. Ogromny postęp zauważyć można szczególnie w budownictwie, gdzie w celu przyspieszenia i usprawnienia budów stosuje się najnowocześniejszych technik. Jedną z nich są dźwigary betonowe sprężone.

Dlaczego dźwigary betonowe sprężone są popularne?

Dźwigary betonowe sprężone są specjalną betonową konstrukcją, wyposażoną w zbrojenie. Zaliczane są do grupy materiałów nowoczesnych, jako że posiadają znacznie większą wytrzymałość niż produkty tradycyjne. Ponadto charakteryzują się o wiele niższą wagą. W związku z takimi cechami dźwigary można z łatwością transportować na plac budowy i wykonywać dzięki nim różne rodzaje nieruchomości. Wszystko to ma wpływ na fakt, iż z dźwigarów betonowych sprężonych korzysta coraz więcej prywatnych przedsiębiorców, jak i inwestorów, których celem jest wbudowywanie różnego rodzaju budynków użyteczności publicznej.

Kilka słów o zastosowaniu dźwigarów betonowych sprężonych

Dźwigary betonowe mogą być stosowane w bardzo różnych celach. Ogromna ilość wykonawców wykorzystuje je do budowy takich obiektów jak szkoły czy przedszkola, duże szpitale czy centra medyczne, a także ogromne centra handlowe. Przy pomocy dźwigarów betonowych sprężonych można wykonać także duże biurowce i powierzchnie do wynajęcia, szczególnie w centrach największych polskich miast. W dźwigary omawianego rodzaju dokonują inwestycji również prywatne osoby, decydujące się na budowanie nieruchomości na użytek własny. Wszystko to dlatego, że jest to materiał wysoce innowacyjny i cieszący się ogromną popularnością.

W Polsce zainteresowanie dźwigarami betonowymi sprężonymi nie jest jeszcze tak duże jak na zachodzie, jednak stopniowo, z roku na rok wzrasta. W związku z tym tego rodzaju materiał można zakupić zupełnie bez problemu i w atrakcyjnej cenie. Dzięki ich wykorzystaniu budowa znacznie przyspiesza. Zachwyca również ich trwałość i lekkość, szczególnie w porównaniu z materiałami tradycyjnymi.

Wymiary i typy dźwigarów

Wybór dźwigarów jest dość szeroki. Na rynku obecnie można wyróżnić ich typy jedno oraz dwuspadowe, o różnym przekroju (kwadratowym, prostokątnym, dwuteowym). Różne są również ich wymiary – ich długość może sięgać kilkudziesięciu metrów, przy wysokości kilku metrów. Dźwigary betonowe ważą niekiedy nawet kilkadziesiąt ton. Niejednokrotnie producenci wykonują dźwigary na wymiar, który jest ustalany przez klienta.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule