Co zrobić, by przyczepa nie stanowiła niebezpieczeństwa?

O tym, czy przyczepa na drodze nie jest zbyt dużym zagrożeniem decyduje wiele czynników. Wśród nich jest rodzaj przyczepy, różne jej cechy, jak i liczba oraz jakość lamp do przyczep samochodowych. Jakie działania niwelują ryzyko związane z obecnością przyczepy na drodze?

Rodzaj przyczepy

Nie ma wątpliwości, że rodzaj przyczepy ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim oczywiście chodzi o jej wymiary. Niewielkich rozmiarów przyczepa często nie ma bowiem praktycznie w ogóle wpływu na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Jeśli jest krótka to nieznacznie tylko wydłużą pojazd. Jeśli w dodatku jest dosyć płaska, nie są nawet szczególnie potrzebne lampy do przyczep samochodowych, gdyż światła samochodu nie są zasłonięte.
Ponadto, trzeba też zwrócić uwagę na kolory przyczep. Im są one ciemniejsze, tym trudniej zauważyć je na drodze. O ile nie ma z tym problemu przy dziennym świetle, o tyle po zmroku przyczepy takie mogą być niezauważalne. Korzystanie z lamp do przyczep samochodowych nieco ułatwia zauważenie przyczepy, jednak nadal może być ona słabo widoczna z daleka.

Jakie lampy?

Nie ma wątpliwości, że absolutnie każdy właściciel przyczepy przed wyjechaniem z nią na drogę powinien zakupić oraz zamontować lampy do przyczep samochodowych. Jak wspomniano, mają one mniejsze znaczenie w przypadku niewielkich przyczep, jednak również na nich warto zamontować pojedyncze światła.
Trzeba mieć na uwadze, iż z powodu przyczepy cały pojazd wydłuża się czasami nawet dwukrotnie. Zajmując tak wiele miejsca na drodze jest zagrożeniem, zwłaszcza z tego względu, iż nadjeżdżający kierowcy mogą w ciemności nie zauważyć przyczepy i na przykład źle obliczyć długość wyprzedzania danego samochodu. Oświetlenie musi więc być na tyle dobre, aby nigdy nie było wątpliwości, że za pojazdem ciągnięta jest przyczepa.

Lampy w zestawie i pojedyncze

Lampy do przyczep samochodowych można kupować na dwa sposoby. Pierwsza możliwość to kupno osobno każdego typu lamp. Trwa to jednak długo i jest to kosztowniejsze rozwiązanie.
Można jednak również zdecydować się na zakup zestawu. W takim zestawie producent umieszcza wszystkie lampy, które muszą, bądź też powinny znaleźć się na przyczepie o danej szerokości.
Warto przed kupnem lamp do przyczep samochodowych poszukać okazji po różnych sklepach. Dzisiaj często bardziej opłaca się zamówienie lamp w internecie, niż kupowanie ich w zwykłym sklepie z częściami do samochodów i przyczep.
Artykuł powstał we współpracy z Unitrailer


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts