Czas prezentów

Przed nami lato, czas wypoczynku, czas radości, wyjazdów wakacyjnych. Lato to też okres, kiedy wiele par decyduje się na ślub. W okresie wakacyjnym jest też wiele popularnie zwanych „obron” – egzaminów licencjackich, magisterskich… Jednym słowem: lato jest czasem upominków!

Kiedy nie wiesz, co podarować w prezencie…

Ślub, rocznica ślubu, imieniny, urodziny? Pomysłów na prezent znajdziesz mnóstwo, jeśli tylko zechcesz poszukać. Od wielu lat pierwsze miejsce w kategorii prezentów ślubnych zajmują… pieniądze. Jeśli jednak nie chcesz obdarzać nowożeńców tak mało romantycznym prezentem, możesz pójść dwiema drogami. Możesz wybrać prezent klasyczny, jak na przykład komplet pościeli, ręczników, sprzęt AGD, sprzęt RTV. Możesz wybrać prezent klasyczny spersonalizowany, na przykład komplet ręczników z wyhaftowanymi imionami państwa młodych. Możesz też pomyśleć o prezencie bardziej intymnym: do tej kategorii zaliczamy album ze zdjęciami państwa młodych z całego okresu trwania ich związku, czy wyprawienie imprezy na cześć nowożeńców.
W kategorii prezentów imieninowo-urodzinowych od lat królują kwiaty, słodycze, alkohole, książki. Dla dzieci – zabawki. Warto szukać zabawek kreatywnych, rozbudzających wyobraźnię dziecka.

Obrona dyplomu

Jeśli to Ty bronisz dyplomu, to Ty decydujesz, czy bierzesz udział w zwyczaju obdarowania komisji egzaminacyjnej. Jeśli zdecydujesz się przyjąć tę tradycję, nie przesadzaj z prezentami i pamiętaj, by wręczyć je po egzaminie – jeśli wręczysz wcześniej, komisja może Twoją intencję odebrać zupełnie inaczej…
Zazwyczaj świeżo upieczeni absolwenci studiów wręczają komisji kwiaty lub, jeśli obrony trwają cały dzień, składają się na poczęstunek dla członków komisji. Na pewno ładnym gestem będzie przyniesienie domowego ciasta. Promotora można szczególnie wyróżnić, wręczając mu drobiazg – np. pióro lub długopis.
Jeśli chcesz podarować prezent świeżo upieczonemu magistrowi, z pewnością dobrym wyborem będzie prezent symboliczny, jak na przykład zegarek z wygrawerowaną datą obrony lub książka z odręcznie wpisaną dedykacją i cytatem wybranym specjalnie na tę okazję.


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts