Cztery sposoby na odmienione mieszkanie – bez remontu!

Żeby uzyskać ciekawy efekt w mieszkaniu, wcale nie trzeba od razu generalnego organizować remontu i przestawiać całej przestrzeni do góry nogami. Czasem wystarczy kilka, bardziej subtelnych zmian. Sprawdź nasze pomysły!

Niech stanie się światło

Za atmosferę pomieszczenia w olbrzymim stopniu odpowiada to, w jaki sposób jest ono oświetlone. Przyjrzyj się więc swoim lampom i zastanów, co można zmienić. Może warto dodać odrobinę oświetlenia z innych źródeł albo postawić przy fotelu lampę stojącą?

Odrobina koloru, odrobina kontrastu

Nic tak nie ożywia wnętrz jak zabawa kolorem i kontrastem. Niekoniecznie musisz od razu przemalować wszystkie ściany – żeby dodać trochę życia wnętrzu wystarczy czasem kilka, strategicznie dobranych dodatków. W takiej roli świetnie sprawdzają się chociażby duże, dekoracyjne poduszki i wielobarwne kapy i narzuty.

Witamy w miejskiej dżungli

Świetnym sposobem na zafundowanie drugiej młodości twojemu mieszkaniu jest też zadbanie o odrobinę zieleni. Rozłożyste rośliny, zwłaszcza w donicach pasujących do charakteru wnętrza, potrafią zdziałać cuda. Plus i ty, i pozostali domownicy od razu odetchniecie pełną piersią!

Wszystko na swoim miejscu

Problemem większości polskich mieszkań jest przede wszystkim niewielki metraż – a na takiej niedużej przestrzeni łatwo o chaos i nadmiar, nie tylko dodatków, ale także zdawałoby się najzwyklejszych przedmiotów. Jeżeli to także twój problem, najwyższy czas zaprowadzić porządek! Jak to zrobić? Chociażby inwestując w kosze i skrzynki do przechowywania – grunt żeby w końcu wszystko znalazło się na swoim miejscu.
Więcej inspiracji: projektowanie wnętrz Kraków – monostudio.


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampiony solarne na balkon podstawki pod parasol puf ogrodowy