Czym są gotowe domy z drewna?

Gotowe domy z drewna, które przywędrowały do nas jakiś czas temu i stale zyskują na popularności, są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji murowanych. Wiele osób ciekawych jest, czym tak właściwie są i z jakich elementów się składają. Widoczne na pierwszy rzut oka belki prezentują się okazale, ale to nie tylko one decydują o plusach, jakie daje nam tak konstrukcja. Później przedstawiamy sylwetkę domów z drewna i ich największe tajemnice.

Z czego wykonane są domy z drewna?

Domy z drewna wykonane są w zdecydowanej większości z drewna jako głównego budulca konstrukcji. Jest ono obecne wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. Domy takie tworzone są w zależności — z różnych lub tego samego rodzaju drewna. Każdy rodzaj drewna różni się i ma charakterystyczne cechy, dlatego rodzaj drewna wykorzystywanego do budowy takich domów jest bardzo istotny. Najczęściej domy takie oprócz pokrycia dachowego wykonane są z drewnianych części i pozostawione w stanie surowym zamkniętym, który umożliwia indywidualne wykończenie oraz dostosowanie konstrukcji do potrzeb nowych właścicieli.

Elementy domu

Gotowe domy z drewna posiadają wiele elementów drewnianych, które są głównymi częściami tej budowli. Pierwszym — najbardziej widocznym są bele, które są odpowiednio przycinane i nakładane na siebie. Tworzą one razem ściany budynku. Fundamentami również w wielu przypadkach są drewniane belki osadzone na betonowych podporach. Ściany domu wykonane są z drewnianego szkieletu, a wykańcza się je według preferencji właścicieli — np. płytami kartonowo gipsowymi czy właśnie drewnianymi białymi belkami.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe