Czym zajmuje się szklarz?

Szklarz, to zawód typowo rzemieślniczy, który wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i odpowiednich zdolności manualnych. Aby móc wykonywać pracę szklarza, potrzebne jest fachowe przyuczenie do zawodu oraz praktyka.
Szklarz do pracy wykorzystuje mnóstwo różnorodnych narzędzi, zarówno ręcznych, jak i mechanicznych, które powinny znajdować się na wyposażeniu zakładu pracy lub pracowni.
Zakres pracy szklarza to przede wszystkim profesjonalna obróbka szkła oraz wytwarzanie różnorodnych szklanych półproduktów , akcesoriów i przedmiotów, wykorzystywanych do dekoracji, jak i pełniących funkcje użytkowe, a także montaż, naprawa i konserwacja szklanych produktów.
Szklarz najczęściej wykonuje szyby okienne, szyby samochodowe, lustra, elementy mebli, szklane panele ścienne i podłogowe, balustrady, drzwi, kabiny prysznicowe i wiele innych elementów.
Przeważnie szklarzowi zleca się prace na wymiar, które wymagają niezwykłej dokładności. Wystarczy bowiem pomyłka o zaledwie kilka milimetrów, a cała praca fachowca może pójść na marne. Dlatego tak ważne jest umiejętne wycięcie fragmentów szkła d o wymaganej wielkości i o odpowiednim kształcie. Następnym etapem pracy szklarza jest szlifowanie oraz wygładzanie krawędzi. Kolejnym krokiem jest wykonanie ewentualnych otworów, które będą służyły do montażu danego elementu, a także w razie potrzeby barwienie na zamówiony kolor oraz dekorowanie, itp. Efekt jego pracy powinien idealnie uzupełniać pozostałe elementy wnętrza takie jak chociażby kafelki łazienkowe, meble i oświetlenie.
Wszystkie etapy obróbki szkła muszą być wykonywane z wielką precyzją, ponieważ szkło jest materiałem bardzo delikatnym i kruchym, a w trakcie zabiegów mogą na nim pojawiać się pęknięcia, rysy i inne uszkodzenia, które od razu dyskwalifikują dany towar.
Artykuł opracowany na podstawie strony firmy Glassland Poznań


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule