Czytanie ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem to jedna z umiejętności, które dziecko powinno opanować już na etapie szkoły podstawowej. Jeśli nie uda się tego zrobić, dziecko będzie miało duże kłopoty na kolejnych szczeblach edukacji oraz w dorosłym życiu. Dzieci spędzają coraz więcej czasu przed komputerem i telewizorem. Oglądają bajki, które w dużej mierze zwalniają je z uruchamiania całego potencjału umysłowego. Korzystają ze schematów. Zaczynają myśleć szablonowo. Nie potrafią analizować treści.

Dzieci nie rozumieją tekstów

Nic dziwnego, że dzieci i młodzież czytają coraz mniej i coraz gorzej rozumieją teksty. Nie potrafią odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania związane z fabułą. Nie odróżniają poszczególnych zdarzeń i postaci. Tracą zdolność wyobrażania sobie rzeczy.

Ciekawe lektury

Nie możemy zostawić dzieci bez pomocy. Często przecież to my sami dla własnej wygody włączamy dzieciom bajki, zamiast poczytać książki. Niech to się zmieni. Niech książki staną się codziennym elementem naszego życia. Niech zawsze będzie pod ręką ciekawa książka do poczytania wspólnie z dziećmi. Rozmawiajmy o tym, co przeczytaliśmy.

Kurs szybkiego czytania

Świetnym pomysłem będzie też kurs szybkiego czytania dla dzieci i młodzieży. Sprawi on, że dzieci chętniej sięgną po książki, bo czytanie nie sprawi im już żadnych problemów. Wpłynie to pozytywnie na całe życie dziecka. Zaowocuje także w przyszłości, kiedy to młody człowiek rozpocznie studia i pracę zawodową.
 


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Biznes

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts