Jak dbać o karoserię samochodu?

Dla wielu z nas samochód to nie tylko przedmiot pozwalający na docieranie do pracy, szkoły. Przede wszystkim traktujemy samochody jako wartościową własność, która świadczy o naszym statusie społecznym, finansowym. Zadbany samochód robi również znacznie lepsze wrażenie i zachęca do przejażdżki niż samochody brudne, zaniedbane, skorodowane. To właśnie karoseria jest kluczem do piękna samochodu z zewnątrz. Jak o nią dbać? Co wpływa na jej jakość? Oto kilka wskazówek.
Karoseria narażona jest nie tylko na działanie rdzy, ale przede wszystkim na odkształcenia. Mogą one nastąpić na wskutek obtarcia czy kolizji drogowej, ale również jako efekt obfitych opadów gradu w okresie wiosennym. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach nasz ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy takich uszkodzeń. Karoseria, szczególnie w przypadku starszych samochodów, najczęściej narażona jest na działanie rdzy. Rdza jest wynikiem przedostawania się wody pod lakier. Z czasem korozja pokrywa coraz większe elementy karoserii zmuszając nas do licznych napraw oraz poprawek lakieru. Jak dbać o karoserię, aby zmniejszyć ryzyko powstawania rdzy?

Odpowiednia ochrona lakieru, garażowanie

Podstawą w ochronie lakieru jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych do karoserii. Znajdziemy je w ofercie każdego sklepu motoryzacyjnego. Zazwyczaj są to preparaty do stosowania tuż po myciu karoserii – woski, spraye utwardzające. Ich regularne stosowanie pomaga w utrzymaniu pięknego koloru lakieru oraz jego integralności.
Aby zahamować ryzyko powstawania rdzy musimy również pamiętać o odpowiednim garażowaniu samochodu. W trakcie zimy cząsteczki wody przedostają się pod lakier i zamarzają. Ich odmrażanie ma miejsce najczęściej kiedy wstawiamy samochód do garażu – to właśnie moment, kiedy woda zaczyna negatywnie wpływać na nasz lakier.
Ważne jest obserwowanie tego, czy na lakierze nie pojawia się rdza – nawet najmniejsze ognisko rdzy powinniśmy od razu usuwać, aby nie zaczęło się ono rozprzestrzeniać.


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe slnečník http://ntumobile.org/ac-w-wariancie-serwisowym-czy-to-sie-oplaca/