Dekoracja stołu na specjalne okazje

Świąteczny stół najczęściej kojarzy nam się z rodzinną atmosferą, pysznymi potrawami i pachnącym ciastem. Pośród wymyślnych smakołyków niekiedy na plan pierwszy wysuwają się także dekoracje, które nie tylko zdobią sam stół ale również budują świąteczną atmosferę w całym domu.
Pięknie przystrojony stół będzie dekoracją, którą zapamiętają Twoi goście. Dzięki niej z pewnością udzieli im się świąteczny nastrój oraz rodzinna atmosfera. Do dekoracji stołu niezbędnych jest kilka elementów. Jak je połączyć? Wreszcie jak dekorować, by nie przesadzić?

Stół bożonarodzeniowy

Chyba jeden z najpiękniejszych stołów, który mamy okazję przystroić w ciągu roku. To wtedy przypominamy sobie o najpiękniejszej zastawie stołowej, to wówczas też dbamy o każdy detal dekoracyjny. Świąteczny stół możemy przystroić nawiązując do zimowej aury. Pięknie będzie się prezentował dekoracyjny obrus świąteczny np. z motywem choinek lub renifera.
W jakich kolorach będzie do twarzy naszej świątecznej kompozycji? Bożonarodzeniowego akcentu na pewno doda odrobina złota, srebra oraz czerwień i mocna zieleń.

Stół wielkanocny

Tutaj nie powinno zabraknąć koloru żółtego oraz fioletowego. Na pięknym obrusie możemy położyć wazę z kolorowymi pisankami oraz zajączkiem. W dekoracjach wielkanocnych duże znaczenie ma również bukszpan oraz rzeżucha. Dodają one stołowi wydźwięku lekkości oraz nawiązują do pięknej natury.

Dekoracja walentynkowa

Romantyczna kolacja to jeden z najczęstszych prezentów serwowanych przez osoby zakochane. Nic zatem dziwnego, że w tym pięknym dniu staramy się, nie tylko przyrządzić smaczne potrawy, ale również dbamy o to, by stół budował prawdziwie romantyczną aurę.
Stół udekorowany walentynkowo powinien tryskać bujną czerwienią. Nie powinno też na nim zabraknąć stroików z sercami np. szklanymi.

Stół na imprezę rodzinną

Przede wszystkim musi nawiązywać do elegancji i wytworności danej okazji. Czysty i dobrze odprasowany obrus oraz pachnące świece w towarzystwie świeżych kwiatów będą najlepszą okazją do stworzenia takiej aury.
Ważna jest zresztą także sama zastawa oraz umiejętność ułożenia wszystkich jej elementów. Pamiętajmy, aby przed podaniem kolacji dokładnie sprawdzić stan porcelany, czy przypadkiem nie jest ona pęknięta lub zabrudzona. Upewnijmy się też, że prawidłowo ułożyliśmy wszystkie sztućce. Najłatwiej zapamiętać ich rozkład zgodnie z zachowaniem kolejności dać. I tak, sztućce do przystawki położymy maksymalnie po zewnętrznej stronie. Sztućce do dania głównego, odpowiednio bliżej talerza.
Jemy oczami, trudno się zatem dziwić temu, że przy pięknie przystrojonym stole znacznie przyjemniej się nam świętuje. Świece, piękny obrus, świeże kwiaty tworzą klimat i nastrajają nas do świętowania. Wspaniale wyglądające dekoracje możemy wykonać samodzielnie. Wcale nie wymaga to od nas dużego nakładu pieniędzy ani czasu.
A zresztą, czy pięknie udekorowany stół nie sprawia gospodarzowi domu po prostu radości?
 


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

slnečníky na terasu https://bhtm.org/postepowanie-rozwodowe-praktyczne-porady/ http://tmfportal.org/funkcjonalny-naroznik-do-ogrodu/