Depilacja przy pomocy wosku – czy jest skuteczna?

Woskowanie jest jedną z najstarszych, znanych metod depilowania ciała – nie tylko nóg, ale również rąk, pach, twarzy. Depilowanie miodem i woskiem stosowane było już w starożytności! Współcześnie metoda ta została znacząco ulepszona: w sklepach znajdziemy gotowe plastry lub słoiki z woskiem, który należy podgrzać, umieścić na skórze i zdecydowanym ruchem zerwać (w przypadku gorącego wosku przy pomocy pasków fizelinowych). Czy woskowanie jest skuteczne?

Woskowanie – ekonomiczne i skuteczne!

Woskowanie polega na wyrywaniu całego włosa wraz z jego cebulką. Wymaga to jednak, aby włos posiadał długość nie mniejszą niż 5 mm. Inaczej włosy nie zostaną oblepione woskiem a skuteczność woskowania będzie niska. Zabieg pozwala na utrzymanie gładkich nóg przez ok. 2-3 tygodnie. Włoski odrastają znacznie słabsze i mniej widoczne. Z czasem często zdarza się, że całkowicie przestają rosnąć w depilowanych obszarach. Po depilacji może być widoczne niewielkie zaczerwienienie – znika ono po ok. godzinie. Aby załagodzić podrażnienie związane z depilacją producenci wosków zalecają używanie balsamów łagodzących z wyciągami roślinnymi.
Do niedawna zabiegi woskowania wykonywane były wyłącznie w salonach kosmetycznych. Obecnie możliwe jest zakupienie całego zestawu do woskowania, aby móc przeprowadzić zabieg bezpiecznie w domu.
Zestawy do depilacji oferuje hurtownia fryzjerska Splendore.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts