Detale w pomieszczeniach

Urządzanie domu kojarzy nam się przede wszystkim z malowaniem ścian, kupowaniem mebli czy kładzeniem paneli. Jednak równie ważny w tym procesie jest wybór dodatków i detali odpowiednich do danego pomieszczenia. O jakich elementach mowa i na co warto zwrócić uwagę podczas ich dobierania?

Sypialnia

W sypialni prym wiedzie oczywiście ukochany mebel wielu, jakim jest łóżko. Warto więc zadbać o ładną, estetyczną pościel współgrającą ze stylem całego pomieszczenia. W ciągu dnia łóżko możemy przykryć też narzutą lub kocem.
Na dodatki na pewno znajdzie się również miejsce na szafce nocnej. Duże pole do popisu dają tutaj sypialniane źródła światła, czyli lampki nocne. Mogą mieć oryginalne kształty i dawać delikatne, kolorowe światło. Pozornie takie lampki kojarzą się z pokojem dziecięcym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby także starsze osoby postawiły je przy swoich łóżkach.
Na stoliku nocnym zwykle znajduje się również miejsce na budzik. Podczas jego wybierania warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy – design oraz dźwięki, jakie z siebie wydaje. Prawdopodobnie będą nas one budzić każdego dnia, warto więc, aby były przyjemne, niedrażniące. Jeśli zaś chodzi o wygląd budzika, oczywiście dobieramy go do swojego gustu oraz reszty elementów wyposażenia, żeby dobrze z nimi współgrał.

Łazienka

W łazience na półkach lub umywalce powinno znaleźć się miejsce na pewne niewielkie, ale niezwykle praktyczne dodatki. Nie może zabraknąć takich elementów jak mydelniczka czy kubek na szczotki do zębów. Warto zadbać o to, żeby detale te były nie tylko estetyczne i cieszące oko, jak produkty z nowoczesnej linii umbra, ale również praktyczne i funkcjonalne, żeby po prostu wygodnie nam się z nich korzystało. Umbra łączy właśnie te dwie właściwości.

Kuchnia

Wielbiciele dodatków domowych mają naprawdę wielkie pole do popisu w kuchni. Możliwości na to, jak można urozmaicić to pomieszczenie za pomocą niewielkich elementów są wręcz nieskończone.
Zacznijmy jednak od tych bardzo praktycznych, które mogą nam się przydać podczas przygotowywania posiłków. Deska do krojenia nie musi być jedynie akcesorium, dzięki któremu nie ubrudzimy i nie zniszczymy kuchennego blatu. Na desce może znajdować się ładny estetyczny nadruk – rysunek lub napis. Postawmy lub powieśmy ją w widocznym miejscu, a na pewno będzie ładną ozdobą kuchni.
Dobrym i jednocześnie praktycznym pomysłem jest również trzymanie ziół w doniczkach na przykład na parapecie okiennym. Oprócz tego, że ładnie one wyglądają, korzystanie podczas gotowania z takich własnoręcznie wyhodowanych ziół daje wiele satysfakcji.
Materiały do artykułu dostarczyła firma Barokko.


Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts