Dlaczego szybka pożyczka jest lepsza od kredytu?

Kredyt i pożyczka nie pojęciami wymiennymi. Kredyty mogą przyznawać wyłącznie banki na określonych ustawą zasadach. Pożyczek natomiast mogą udzielać osoby prywatne oraz firmy spoza sektora bankowego, inaczej też wyglądają regulacje. W wielu przypadkach to właśnie pożyczki są korzystniejszym rozwiązaniem dla klientów.

Na pożyczkę czeka się krócej

Szybka pożyczka to idealny produkt finansowy dla zabieganych ludzi. Można się po nią zgłosić do dowolnej siedziby firmy pożyczkowej, ale większość klientów wybiera drogę elektroniczną – wystarczy wypełnić formularz online, przejść błyskawiczną weryfikację, zaakceptować regulamin i umowę. W bankach procedury są bardziej skomplikowane: trzeba złożyć stosowny wniosek, dostarczyć komplet dokumentów i odczekać kilkanaście dni na decyzję placówki. Nawet szybkie kredyty w promocji nie oferują takiej wygody jak pożyczki pozabankowe, jeśli więc komuś się spieszy i nie chce mu się tracić czasu na kompletowanie przeróżnych zaświadczeń, szybka pożyczka online będzie idealnym wyborem.
Weryfikacja wniosków jest częściowo zautomatyzowana, bo wykorzystuje się w tym celu specjalne algorytmy oceny, dzięki czemu sprawdzenie wiarygodności klienta i jego możliwości finansowych zajmuje około 15 minut – takiego wyniku nie zapewni żaden bank. Po akceptacji wniosku firma od razu wysyła przelew, więc pożyczka jest do odbioru zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Najlepsze firmy rozpatrują wnioski i realizują transakcje nawet w weekendy.

Mniejsze wymagania

Bez względu na wysokość kredytu, bank musi przygotować każdy taki produkt pod kątem wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego. Firma pożyczkowa także sprawdza, czy klient jest wypłacalny, ale nieco łagodniej ocenia zdolność kredytową wnioskodawców, bo obowiązują ją inne przepisy. To sprawia, że pożyczkę dostaną także osoby, które w banku niemal na pewno spotkałyby się z odmową, czyli np. studenci pracujący na umowie o dzieło.

Pożyczki wcale nie są drogie

Najczęściej wysuwany przeciwko pożyczkom argument to jej wysokie koszty, a przecież kredyty nie są darmowe i wcale nie jest powiedziane, że każda oferta banku będzie finansowo lepsza. Ustawa antylichwiarska gwarantuje, że koszt pożyczki nie przekroczy ustalonych limitów, dlatego może się okazać, że w wielu przypadkach taniej wyjdzie pożyczyć szybko pieniądze poza bankiem. Tym bardziej, że na rynku pożyczek konkurencja stale się zaostrza i firmy są świadome, że klientów przyciągną do siebie przede wszystkim atrakcyjnymi cenami.
Co więcej, w banku raczej nie ma czegoś takiego jak darmowy kredyt, podczas gdy pożyczki za zero złotych to dość powszechny produkt. Szeroką ofertę darmowych pożyczek można znaleźć na przykład na ranking chwilówek łowcachwilówek.pl.

Korzystne warunki spłaty

Szybkie pożyczki spłaca się najczęściej w przeciągu 30 dni, ale niektóre firmy wydłużają ten okres np. do dwóch miesięcy. Nie jest też większym problemem wydłużenie terminu spłaty, bo taka opcja dotyczy większości ofert. Nie wymaga to skomplikowanych procedur jak przy kredycie – jedyne, co trzeba zrobić, to złożyć odpowiedni wniosek.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts