Dominikana – egzotyczna podróż życia

Dominikana to wciąż nie aż tak specjalnie popularny kierunek podróży Polaków. A szkoda, bo to kraj, który nie tylko ma sporo do zaoferowania, ale także wcale nie jest aż tak drogi, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Ile musisz wydać?

Prawda jest taka, że jeżeli zorganizujemy podróż na własną rękę, największym wydatkiem będzie bilet lotniczy (warto czatować na promocje!), ale i biura podróży potrafią zaskoczyć ofertami. Z TropicalSun możemy polecieć na Dominikanę i spędzić tydzień All Inclusive już za niecałe 4 tysiące złotych, czyli wcale a wcale nie zrujnujemy taką podróżą naszego budżetu.

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Dominikana kojarzy się przede wszystkim z piaszczystymi plażami i piękną, słoneczną pogodą. To świetne miejsce dla miłośników sportów wodnych i egzotycznych aktywności takich jak chociażby pływanie z delfinami czy obserwowanie pokazów, w których w roli głównej występują tresowane foki. Prawda jest jednak taka, że na Dominikanie jest mnóstwo miejsc i miast, które warto zobaczyć. Co więcej, są nawet tereny, na których przyda się długi rękaw, jak chociażby górzysty region Jarabacoa, który słynie ze spektakularnych wodospadów (trzeba je zobaczyć!).
Co jeszcze powinno się znaleźć na liście obowiązkowych atrakcji? Przede wszystkim wycieczka na wyspę Saona. Nie bez powodu ma ją w ofercie większość biur podróży, także tych lokalnych. Widoki w trakcie wyprawy zapierają dech w piersiach, a Piscina Natural na zawsze zapada w pamięć. Nie żartujemy, to naprawdę must see.
Kolejną niepowtarzalną atrakcją jest obserwowanie wielorybów podpływających do wybrzeża wyspy Haiti. Ale uwaga, zobaczymy je tylko od stycznia do marca i tylko w okolicy miejscowości Samana, więc jeśli jesteś fanem takich atrakcji, zabukuj wycieczkę właśnie w tym terminie.

Santo Domingo – pierwsze miasto Nowego Świata

Między bogiem a prawdą Santo Domingo nie do końca było pierwszym miastem wzniesionym przez Europejczyków w Nowym Świecie, ale określenie przyjęło się do tego stopnia, że stolica Dominikany wzięła je sobie za motto. Nie zmienia to jednak faktu, że stolica Dominikany to perełka architektury kolonialnej. Warte uwagi są zwłaszcza budynki znajdujące się na obszarze Zona Colonial – katedra świętej Marii, Fortaleza Ozama czy okolice parku Kolumba.


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule