Drewniane domy dostosowane do Twoich potrzeb

W większości przypadków pierwsze problemy związane z budową domu zaczynają się już na etapie projektowym. Właśnie wtedy pojawiają się pytania i okazuje się, że musimy podejmować decyzję za decyzją. Jedną z nich będzie na pewno wybór technologii oraz ilości pięter w naszym nowym domu.

Drewniane domy bez poddasza – idealne dla praktycznych

Ciekawą propozycją na rynku usług budowlanych są domy w technologii szkieletowej. Metody stosowane w tak zwanym budownictwie lekkim pozwalają na budowę ekologicznego i energooszczędnego domu za niewielkie pieniądze. Wśród wielu dostępnych opcji znajdziemy między innymi ciekawe projekty domów bez poddasza. Przede wszystkim są bardzo często tworzone z myślą o osobach, które mają trudności z poruszaniem się. W domu nie ma takich nierzadko problematycznych elementów jak schody i wysokie progi, ale jeśli właśnie takiego projektu poszukujemy, lepiej poinformujmy o tym pracownię architektoniczną. Pomoże to szybko i sprawnie wyłapać wszystkie potencjalne przeszkody jeszcze przed powstaniem naszego wymarzonego domu.
Ale to nie koniec zalet domów bez poddasza. Dla wielu osób są one po prostu ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Nie da się ukryć, że nie każdy marzy o wielopiętrowym kolosie, niektórym wystarczy niewielki, parterowy domek, idealnie wkomponowany w otoczenie.

Domy piętrowe – idealne dla ceniących prywatność

Tanie domy drewniane piętrowe od swoich parterowych odpowiedników różnią się czym dużo więcej, niż tak oczywistymi aspektami jak większa powierzchnia i kubatura. Oferują także coś, co domom parterowym trudno zapewnić, a mianowicie wyraźny podział na strefę prywatną i ogólnodostępną, a mówiąc inaczej: na dzienną i nocna. Co konkretnie mamy na myśli?
W przypadku domów piętrowych zazwyczaj przeprowadzony jest wyraźny podział: parter to miejsce dzienne – z kuchnią i salonem, w którym można przyjmować gości. Natomiast piętro to strefa prywatna, przeznaczona na nocny odpoczynek. Właśnie dlatego to na piętrze najczęściej umieszcza się sypialnie. Wszystko to sprawia, że domy piętrowe są idealne nie tylko dla osób, które potrzebują dużo przestrzeni, ale także dla takich, które cenią sobie wyraźny podział, gwarantujący spokój i komfort.

Poddasze ze skosami – urocze acz nie do końca praktyczne

Podejmując decyzję odnośnie tego, czy chcemy mieć poddasze ze skosami, musimy uświadomić sobie jedną rzecz – skosy w pewnym stopniu ograniczą nasze zapędy dekoratorskie, bo nie wszędzie będzie się dało ustawić wysokie meble. Z drugiej jednak strony poddasze ze skosami tworzy wyjątkowo przytulny klimat, więc mimo swoich ograniczeń warte jest rozważenia.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe