Egzotyczne wakacje – co wybrać?

Egzotyczne wczasy cieszą się wśród Polaków coraz większym zainteresowaniem. Wynika to nie tylko z atrakcyjnych cen, ale chęci spędzenia urlopu w niecodziennych okolicznościach przyrody. Dla wielu z nas egzotyka to przede wszystkim gwarancja wspaniałej, słonecznej pogody – co nie jest tak oczywiste nad Bałtykiem.

Szukając możliwości wyjazdy w tropiki najczęściej udajemy się do biura podróży – znacznie rzadziej korzystamy z możliwości wykupienia wycieczki poprzez internet. Wizyta w biurze podróży wydaje się nam znacznie pewniejszym rozwiązaniem, a do tego możemy zadać dodatkowe pytania dotyczące najchętniej wybieranych kierunków, cen, rabatów, promocji, etc.

Powody wyjazdów

Dlaczego wybieramy właśnie egzotyczne oferty? Poza wspomnianą gwarancją doskonałej pogody turyści kuszeni są przede wszystkim pięknymi widokami: piaszczystymi plażami, lazurową wodą, wspaniałą roślinnością. Podczas trwania wycieczek egzotycznych możliwe jest skorzystanie z licznych wyjazdów fakultatywnych – mogą być to wizyty w aquaparku, w delfinarium, rejsy statkami i wiele innych. Powodem wyjazdu może być również… ślub w ciepłych krajach! Coraz więcej młodych par decyduje się na kameralny ślub, wyłącznie w towarzystwie świadków czy rodziny, na rajskiej wyspie. Zorganizowanie takiego ślubu nie jest skomplikowane – konieczne jest jedynie skontaktowanie się z ambasadą czy polskim konsulatem, który wyda odpowiednie dokumenty i do naszej dyspozycji odda polskiego urzędnika, uprawnionego do udzielenia ślubu.

Jakie kierunki wybieramy najczęściej?

Polacy najchętniej wybierają się na Malediwy, Dominikanę, Seszele oraz Mauritius. Te rajskie wyspy są doskonale przygotowane na przyjazd turystów: zachwyca nie tylko szeroka baza noclegowa, ale ilość atrakcji czekająca na przybyłych. Turyści mogą liczyć na ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę rezydenta.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts