Endermologia – zdrowotno – upiększający zabieg

Coraz więcej z zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej posiada kompleksowe zastosowanie. Dzięki temu nie musimy poświęcać wielu godzin (i dużo wyższych sum pieniężnych), by uzyskać optymalne rezultaty. Zabiegiem, który pozwala oddziaływać na ciało w wielowymiarowy sposób jest niewątpliwie endermologia. Cieszy się ona popularnością już od lat. Ten rodzaj masażu podciśnieniowego wynaleziono w latach 80 ubiegłego wieku. Początkowo korzystano głównie z jego leczniczych funkcji, takich jak minimalizowanie blizn po oparzeniach, zwłóknień, rozstępów czy usuwanie toksyn z organizmu. Obecnie najszerzej stosuje się tę metodę w walce z cellulitem, a także w uzupełnieniu diet odchudzających, oraz redukowaniu dokuczliwych obrzęków w obrębie nóg. Masaż wykonywany w obrębie twarzy pozwala natomiast na ujędrnienie skóry, przywrócenie jej blasku, a nawet redukcję drobnych zmarszczek – dzięki stymulowaniu skóry do wytworzenia dodatkowych komórek kolagenu i elastyny.
Zabiegi wykonywane są także w Polsce, szczególnie w większych miastach, takich jak Kraków. Endermologia najlepiej sprawdza się jako uzupełnienie innych działań podejmowanych w staraniach o smukłą sylwetkę. I choć, jak wspomniałam, jest rodzajem masażu – wykonuje ją specjalnie skonstruowana maszyna. Dzięki temu ruchy posiadają stałą siłę nacisku, a przy tym są niezwykle precyzyjne. Urządzenie jest wyposażone w dwa rodzaje rolek. Jedna z nich ma za zadanie zasysać kolejne fragmenty skóry, a druga – wygładzać je. Oczywiście siła, z jaką masaż jest prowadzony może być dopasowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jak zauważyli eksperci, także w Krakowie, endermologia nie zawsze może być wykonana. Masaż próżniowy stanowi zbyt duże ryzyko dla osób cierpiących na choroby układu krążenia (z zapaleniem żył, żylakami, czy skłonnością do pękających naczynek), osób z przepukliną o postaci brzusznej, a także dla ciężarnych i matek karmiących.

Przed, w trakcie i po zabiegu.

Do endermologii nie są wymagane szczególnie czasochłonne przygotowania. Wskazana jest jednak wizyta konsultacyjna u specjalisty, ustalenie ilości potrzebnych zabiegów, oraz kompleksowe nawilżenie organizmu od wewnątrz (i to co najmniej na tydzień przed zabiegiem). Takie nawodnienie usprawni wydalanie toksyn po wykonaniu masażu, oraz wzmocni jego pozytywne efekty. Zabieg endermologii jest wykonywany na całe ciało, bądź tylko na twarz. Czas jego trwania nie przekracza 40 minut, a po skończonej procedurze można natychmiast powrócić do swoich zajęć – z tym, że w stanie bardziej zrelaksowanym. Każdorazowo wynikiem zabiegu jest stymulowanie tkanek skóry do produkcji dodatkowych ilości kolagenu i elastyny oraz poprawa metabolizmu. Do głównych efektów endermologii można zaliczyć: wydalenie toksyn z organizmu, usprawnienie krążenia krwi w organizmie, redukcję tkanki tłuszczowej rozmieszczonej pod skórą, zmniejszenie widoczności cellulitu, rozstępów czy innych blizn, oraz ujędrnienie skóry. Rzecz jasna, by rezultaty były zadowalające, konieczne jest obycie całej serii zabiegów.
Koszty endermologii są w Krakowie zróżnicowane (jednorazowy masaż to wydatek rzędu 100 – 150 złotych). Zależą przede wszystkim od tego, na jak rozległym obszarze ciała będzie przeprowadzany zabieg, oraz ile razy trzeba będzie go powtórzyć. Często konieczna jest kilkunastokrotna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Najwyższe kwoty trzeba przeznaczyć na endermologię redukującą cellulit i wyszczuplającą okolice pośladków i ud – mogą one wynieść nawet do 1500 złotych. Warto wybrać renomowaną placówkę, posiadającą stosowne rekomendację. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej zdecydowanie nie polecamy poszukiwania najtańszych ofert. W ten sposób inwestując pieniądze będziemy mogli oczekiwać optymalnych rezultatów – dla zdrowia i urody.
Więcej o endermologii.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule