Farba do skóry samochodowej – jak dobrać idealny kolor?

W dzisiejszych czasach farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kierowców, ale należy pamiętać o tym, że nie jest to wcale zadanie takie proste, jakby mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak dobrać idealny kolor farby do naszej tapicerki samochodowej.

Próbka tapicerki

W chwili obecnej najpewniejszą opcją jest oczywiście wysłanie próbki tapicerki do renomowanej firmy, która na podstawie otrzymanej próbki wyśle nam odpowiednią farbę do skóry samochodowej. Każdy kierowca bez żadnego większego problemu może wyciąć kawałek skóry tapicerki spod siedzenia, albo innego niewidocznego miejsca.
Profesjonalnej firmie do właściwego dobrania koloru wystarczy jedynie bardzo niewielka próbka. Pamiętać należy również i o tym, że w przypadku nowych samochodów próbki spod siedzenia mogą różnić się kolorem od rzeczywistej skóry na siedziskach.

Farba pod kolor tapicerki

Farba do skóry samochodowej zawsze powinna być dobierana pod kolor tapicerki. Kierowcy, którzy znają kolor swojej tapicerki nie powinny mieć żadnego większego problemu z farbowaniem. Pamiętać należy o tym, że większość kolorów tapicerki można bez żadnego większego problemu rozkodować telefonicznie na podstawie nr VIN w ASO. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale pamiętać należy również o tym, że kolor wraz z użytkowaniem tapicerki bardzo się zmienia.
Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę również z tego, że firmy które specjalizują się w sprzedaży farb do skóry samochodowej posiadają próbki, które są fabrycznie nowe, dlatego też mogą pojawiać się drobne różnice kolorystyczne.

Z proporcji

Idealna farba do skóry samochodowej może być również dopasowana z proporcji. Firmy, które specjalizują się w sprzedaży farb do skóry samochodowej, mają kilkaset proporcji kolorów tapicerek praktycznie wszystkich najpopularniejszych marek samochodów. Proporcje oczywiście nie są idealne i w wielu przypadkach mogą występować mniejsze lub większe różnice kolorystyczne.
Dobranie z tzw. „proporcji” to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych kierowców, którzy planują pomalować cały element tapicerki, a nie tylko wycinek. Pamiętać należy również i o tym, że dobranie odpowiedniego koloru to nie wszystko i bardzo ważną kwestią jest również sama jakość farby, dlatego też należy unikać zakupów na aukcjach internetowych, gdzie niestety sprzedawane są podróbki farb, których jakość pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Farbę do skóry kupisz na Lakiery24.com


Article Tags:
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

parasole taras balkon lampy ścianka do pergoli