Feromony – jak wpływają na zapach perfum?

Młoda zmysłowa kobieta trzymająca perfumy. Feromony to substancje chemiczne wytwarzane przez człowieka, które wywołują zainteresowanie i pociąg seksualny u płci przeciwnej. Co ciekawe, istnieją już nawet perfumy z dodatkiem feromonów, które mają pomagać w przyciąganiu uwagi i uwodzeniu… Chcesz wiedzieć, jak to się dzieje?

Z tekstu dowiesz się:

  • Czym są feromony i jaką odgrywają rolę?
  • W jakim celu feromony dodaje się do perfum?
  • Jakie inne czynniki wpływają na zapach perfum na danej skórze?

 

Feromony – chemia miłości

Feromony to zapachowe substancje chemiczne wytwarzane przez człowieka, obecne m.in w okolicach narządów płciowych, pocie oraz ślinie. Mają one zwiększać atrakcyjność seksualną człowieka oraz wzbudzać zainteresowanie przedstawicieli płci przeciwnej. Badania dowodzą tego, że każdy odczuwa feromony nieco inaczej. Jedni twierdzą, że zapach skóry atrakcyjnej dla nich osoby przypomina wanilię, dla innych jest to zapach piżma, dla jeszcze innych – mięty. Wiadomo jednak, że feromony męskie są o wiele ostrzejsze i lepiej wyczuwalne niż damskie.

U współczesnych ludzi naturalne feromony są często tłumione pod wpływem stylu życia: codziennej higieny oraz używania mydeł zapachowych, żeli do mycia oraz dezodorantów. Na masową skalę produkuje się więc feromony syntetyczne, które następnie dodaje się do środków kosmetycznych, najczęściej perfum. Mają one za zadanie wywoływać pociąg seksualny u przedstawicieli płci przeciwnej i zwiększać atrakcyjność ich użytkownika.

Feromony i perfumy – co trzeba wiedzieć?

Recepcja feromonów jest różna i zależy od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka. Łączy się ją także z podświadomością, czyli mimowolnym kojarzeniem ich zapachu z aromatem, który uważamy za przyjemny. Z drugiej strony, naturalne feromony mogą wpływać także na zapach używanych na co dzień perfum. Podkreślają bowiem ich aromat, podnoszą pewność siebie i pozytywnie wpływają na nastrój użytkownika.

 

Na rynku znaleźć można również specjalne perfumy z dodatkiem feromonów syntetycznych, które mają zwiększać atrakcyjność seksualną osoby ich używającej. W perfumach dla kobiet najczęściej stosowanym feromonem jest estratetraenol, zaś w perfumach dla mężczyzn – androstenol. Z kolei androstadienon działa na emocje u obu płci.

 

Jak dobrać perfumy do typu skóry?

Przy zakupie perfum – zarówno tych z feromonami, jak i bez nich – warto mieć świadomość tego, że sposób, w jaki będą na nas pachnąć, zależy od wielu czynników. Obejmują one m.in. temperaturę ciała, moment cyklu menstruacyjnego (u kobiet), różnego rodzaju zaburzenia hormonalne oraz typ skóry. I tak np. skóra sucha chłonie więcej wilgoci – w tym olejków zapachowych zawartych w perfumach – więc aromaty utrzymują się na niej krócej. Cera normalna zaś jest neutralna dla intensywności oraz trwałości zapachu. Z kolei na skórze tłustej perfumy pachną mocno i wyraziście, więc aby nie męczyć otoczenia zbyt intensywnym zapachem, warto wybierać te odznaczające się subtelną wonią. Szeroki wybór różnego rodzaju perfum – na co dzień i na specjalne okazje – kupisz na stronie internetowej: https://allegro.pl/kategoria/perfumy-i-wody-zapachy-dla-kobiet-17748.

Perfumy są bardzo osobistym rodzajem kosmetyku. Jeżeli zostaną dobrane do indywidualnych gustów, a także typu skóry, staną się idealnym podkreśleniem całej naszej osoby!


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe artexint.com.pl https://2006badukleague.com/altana-z-kuchnia-letnia-stworz-przydomowa-jadalnie/