Gniazda i puszki podłogowe niezbędne w obszernych wnętrzach

Energia elektryczna jest dziś niezbędna w każdym aspekcie życia. Bez niej świat nie mógłby funkcjonować. Człowiek korzysta ze sprzętów zasilanych energią elektryczną w życiu prywatnym i zawodowym. Z biegiem czasu ich liczba rośnie. Taka sytuacja nie tylko skutkuje coraz większym zużyciem prądu, ale wymaga też tego, aby instalacja elektryczna było coraz bardzkiej wydajna i praktyczna.
Przejawia się to tym, że miejsce, w którym przebywa człowiek musi być po prostu wyposażone w coraz większą liczbę gniazdek elektrycznych oraz gniazd z innymi mediami, jak telefon, kablówka czy internet. Doraźnym rozwiązaniem jest stosowanie rozgałęźników i przedłużaczy. W wielu miejscach ich użycie jest jednak zarówno niepraktyczne, jak i niebezpieczne. W budynkach, gdzie na dużej powierzchni pracuje dużo ludzi i każde stanowisko pracy wymaga dostępu do prądu i innych mediów w zasadzie jedynym praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie puszek i gniazd podłogowych. Mają one wiele zalet, które wpływają na wydajność i bezpieczeństwo pracy.

Gdzie można zastosować puszki podłogowe?

Puszki wpuszczane w podłogę stosuje się zazwyczaj na tzw. podłogach technicznych, czyli podłogach podniesionych znajdujących się na wspornikach. Pod płytami przebiegają kable z mediami. Dzięki temu gniazda podłogowe zasilające w energię elektryczną i inne media można rozlokować w różnych miejscach pomieszczeń. Zazwyczaj stosuje się takie rozwiązania tam, gdzie występuje duży metraż, a brak jest ścian działowych, w których można by umieścić gniazdka. Dzięki temu przy każdym stanowisku pracy może znaleźć się puszka podłogowa, a w niej gniazdo z potrzebnymi mediami. Najczęściej gniazdo podłogowe potrzebne jest przy biurkach w biurach open space, w galeriach handlowych, w halach wystawienniczych czy halach produkcyjnych. Zastosowanie puszek podłogowych i gniazd podłogowych nie tylko ułatwia czy wręcz umożliwia pracę, ale też podnosi bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Gniazdo podłogowe i jego zastosowanie

Najczęściej w puszkach podłogowych umieszcza się gniazda elektryczne. Mogą to być gniazda pojedyncze, ale najczęściej od razu grupuje się po kilka w jednym miejscu. Gniazdo podłogowe może być wysuwane lub uchylane. Często puszka podłogowa jest zabezpieczona przed działaniem zanieczyszczeń, w tym także wodoodporna. Takie puszki podłogowe stosuje się tam, gdzie do czyszczenia podłogi trzeba używać wody. W puszkach podłogowych można umieścić również gniazda z innymi mediami, ja internet, telewizja kablowa czy telefon, wtyczki USB i inne.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts