Gorące źródła na Słowacji – tradycja i nowoczesność

Poprad jest miejscowością przyciągającą nie tylko turystów. A jednak korzystne położenie, liczne hotele, lokale gastronomiczne, bogata oferta kulturalna oraz rekreacyjna czynią ten podtatrzański ośrodek wyjątkowym miejscem właśnie dla gości (przeważnie pochodzących zza granicy – Polaków, Czechów, Niemców czy Węgrów). Infrastruktura drogowa także jest w Popradzie na wysokim poziomie – łatwo stąd wyruszyć zarówno w Niżne Tatry, jak i nad Szczyrbskie Jezioro, Smokowiec czy Tatrzańską Łomnicę. Poprad słynie jednak wśród turystów szczególnie ze względu na termy mieszczące się w okolicznych ośrodkach.
Korzyści dla ciała płynące z użytkowania wody termalnej są znane nie od dziś. Źródła historyczne wskazują, że z takich kąpieli korzystano już wiele wieków temu. Obecnie jednak kąpiele takie odbywają się w dalece bardziej komfortowych warunkach, a centra spa i wellness oferują dodatkowe rozrywki. Z dobrodziejstw wód termalnych na Słowacji można korzystać w licznych aquaparkach. Jednym z najsłynniejszych pozostaje AquaCity. Kompleks ten jest w całości zasilany poprzez wody termalne, dodatkowo energia elektryczna również posiada ekologiczne źródła.
Woda termalna w basenach jest naturalnie dezynfekowana, jednak bez udziału środków chemicznych. Dzięki temu jest nie tylko przyjazna dla ludzkiej skóry czy oczu, ale wręcz stanowi doskonałe uzupełnienie w terapii schorzeń układu nerwowego, mięśniowego, krążenia, w problemach skórnych oraz w zaburzeniach przemiany materii. Balneoterapia w termach osiągnęła jednak znacznie wyższy poziom – w ramach usług oferowane są także krioterapie, usługi wellness i spa oraz zajęcia sportowe rozmaitych typów. Poprad i termy są więc na Słowacji pojęciami wobec siebie komplementarnymi.
Warto zauważyć, iż termy popradzkie to miejsca, w których można uleczyć nie tylko ciało, ale i duszę. Relaksacyjne właściwości kąpieli w krystalicznie czystej wodzie o optymalnie wysokiej temperaturze pozwalają zredukować napięcie. Położenie najsłynniejszych kompleksów wodnych na Słowacji także jest niezwykle korzystne z punktu widzenia turystycznego. Urokliwe otoczenie wręcz mobilizuje do aktywniejszej turystyki, zwiedzania zabytków oraz odkrywania piękna Popradu. Dodatkową zaletą jest fakt, iż słowackie termy są czynne przez cały rok, a baza noclegowa oraz gastronomiczna jest tak rozbudowana, by zaspokoić oczekiwania każdego turysty.
Więcej


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe