Historia piękna ukryta w przedmiotach

Piękno jako podstawowa wartość estetyczna ma charakter historyczny i kulturowy. Dynamiczny i społeczny. Zmienia się wraz z ogólnymi transformacjami kulturowymi. Przykładem takich przekształceń są przedmioty codziennego użytku, które w zależności od czasów prezentują się bardzo różnie. Każda epoka, a nawet dekada, niesie ze sobą przemiany estetyczne, które widać także w rzeczywistości naszych domów, ogrodów, sklepów.

Uroda w stylu retro

Decydujemy się na modne rzeczy i wypełniamy nimi naszą przestrzeń. Jednocześnie nadal kierujemy uwagę ku pięknu w stylu retro. Ku przedmiotom, których stylistyka odnosi się do przeszłości. Albo – po prostu wprowadzamy do naszych wnętrz, ogrodów, kreacji modowych – autentyczne rzeczy z minionych czasów. Stąd w pomieszczeniach spotyka się antyki, a ubrania w stylu vintage są poszukiwane przez szafiarki.

Ponadczasowe uroda przedmiotów

Mimo przemian zachodzących stale w estetyce można wskazać wiele przedmiotów, które mają w sobie ponadczasowe piękno. Jego źródłem jest na przykład oryginalność i rzemieślnicze lub artystyczne wykonanie. Dlatego cenimy stare meble, które nie powstawały w seryjnej produkcji, ale stanowiły wyraz osobistego zaangażowania ich twórcy.
Dawne style dla współczesnych projektantów przedmiotów codziennego użytku stają się źródłem nowoczesnych interpretacji. Dlatego możemy obserwować wariacje na temat baroku, secesji, art nouveau – w realizacjach modowych czy wnętrzarskich XXI wieku. Piękno to kategoria dynamiczna, ale jej dynamika polega także na powrotach.

Awangardowa uroda przedmiotów

Projektowanie pięknych przedmiotów we współczesności wymaga umiejętności posługiwania się nowoczesnymi programami. Pomocny w tym zakresie jest kurs Inventor w CGWisdom. Więcej interesujących kursów nie tylko dla projektantów znajdziemy tutaj: cgwisdom.pl.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts