Implanty a cukrzyca

Cukrzyca jest jednym z przeciwwskazań do zakładania implantów. Jednak przeprowadzone badania, nie wykluczają całkowicie tej metody protetyki. Okazało się, że diabetycy również mogą mieć wszczepione z powodzeniem implanty.

Implanty u cukrzyków

Zazwyczaj warunkiem zaimplantowania diabetyka jest cukrzyca kontrolowana, czyli taka, w której wartość cukru we krwi oraz hemoglobiny glikowanej jest zbliżona do prawidłowej. Wartość tych parametrów, mieszcząca się w granicach normy gwarantuje dobre gojenie się ran i integrację wszczepu z kością.
Jeśli diabetyk pali papierosy, koniecznie musi rzucić ten nałóg, ponieważ utrudnia przyjęcie się implantu.

Badania nad implantami u diabetyków

Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców z Health Science Center przy University of Texas w San Antonio wynika, że wszczepienie implantów jest również możliwe u pacjentów z nieustabilizowaną cukrzycą. Wymagają oni jednak dłuższego okresu czasu przeznaczonego na prawidłowe wygojenie się ran. Więcej o samym badaniu można przeczytać w artykule: Implanty i nieustabilizowana cukrzyca nie muszą się wykluczać.

Dlaczego cukrzyca jest przeciwwskazaniem?

Wątpliwości dotyczące wszczepiania implantów zębowych osobom chorującym na cukrzycę wynikają z tego, że rany wolniej i trudniej się goją, same zaś implanty gorzej integrują się z tkankami.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts