Jak dbać o chorego psa

Jak powszechnie wiadomo, osoba chora czy nawet schorowana wymaga opieki. Stwierdzenie to dotyczy w takim samym stopniu ludzi, jak i zwierząt. Jak się jednak okazuje, o ile zadbanie o chorego człowieka nie jest kwestią mocno problematyczną, o tyle zatroszczenie się o chorego psa może już nastręczyć większych problemów; zwłaszcza, jeśli nigdy nie mieliśmy pod swoją opieką chorego pupila.

Wizyta w przychodni weterynaryjnej

Jeśli zachowanie psa wyraźnie odbiega od tego, z jakim miałeś do czynienia przez większość życia pupila, to koniecznie udaj się ze zwierzakiem do weterynarza. Nie czekaj do momentu „aż choroba sama przejdzie” bo bardzo często okazuje się, że dana dolegliwość nie zniknie bez zastosowania odpowiednich medykamentów. Co więcej, z reguły zwlekanie z wizytą jedynie pogarsza stan czworonoga i nierzadko skutecznie obniża szansę na powrót do zdrowia.
Po zbadaniu psa i postawieniu diagnozy lekarz najpewniej zaleci przyjmowanie wskazanych przez niego medykamentów. Należy dokładnie stosować się do jego zaleceń, bowiem sposób przyjmowania preparatów często wywiera znaczący wpływ na przebieg leczenia.

Aktywność fizyczna

Jeśli lekarz nie zaleci ograniczenia aktywności fizycznej ulubieńca, to nie ma powodu do rezygnacji ze spacerów czy wspólnych zabaw. Niemniej jednak jeśli nasz pies sam nie wykazuje najmniejszej chęci na zabawę (a na co dzień bardzo to lubi), ma trudności z poruszaniem się czy nawet piszcz podczas podnoszenia się, to nie zmuszajmy go do ruchu, bowiem może to tylko pogorszyć stan zdrowia pupila.

Jedzenie

Może się zdarzyć, że lekarz zaleci zmianę zwykłej karmy na weterynaryjną. Przykładowo psy cierpiące na niewydolność nerek powinny spożywać karmy dostępne na tej stronie:  https://kalinowa.pl/kategoria-produktu/choroby-nerek/diety-lecznicze-dla-psow-kat-ch-nerek/ Koniecznie stosujmy się do tego typu zaleceń, nawet wtedy, gdy pupil będzie grymasił bo był przyzwyczajony do innej karmy.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule