Jak dbać o świeży oddech?

Nieświeży oddech może być spowodowany licznymi czynnikami. Pierwszym jest oczywiście nieodpowiednia dieta oraz spożywanie produktów o silnym aromacie (np. czosnku). Nieświeży oddech może być także wynikiem przewlekłej choroby, zażywania konkretnych leków, niedostatecznej higieny jamy ustnej. Problem ten jest jednak na tyle poważny, że z czasem może spowodować nasze całkowite wycofanie z życia towarzyskiego. Jak walczyć z tym problemem?
Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie, co jest powodem nieświeżego oddechu. Zazwyczaj problem da się wyeliminować poprzez zmianę przyjmowanych leków czy też zmianę jadłospisu. Konieczna może okazać się wizyta u stomatologa – dentysta Kraków sprawdzi, czy w jamie ustnej nie ma stanów zapalnych czy zgorzeli, które również mogłyby być przyczyną nieświeżego oddechu. Jeśli podczas badania nie zostanie wykryta przyczyna warto zwrócić swoją uwagę w stronę licznych środków kosmetycznych, związanych z odświeżaniem oddechu. Jakich?

Zalety płynu do płukania ust

Najczęściej wykorzystywanym preparatem do odświeżania oddechu jest bez wątpienia płyn do płukania ust. Dzięki niemu nie tylko skutecznie odświeżamy nasz oddech, ale przede wszystkim usuwamy resztki pokarmu z jamy ustnej, hamujemy powstawanie płytki nazębnej. Dobrym pomysłem jest życie gum bez cukru – miętowa guma również pozwoli na odświeżenie oddechu i wspomoże w produkcji śliny, która odpowiada za wstępne trawienie w jamie ustnej.


Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule