Jak dobrać obraz do wnętrza?

Kapitalna ozdoba każdego domu, biura czy miejsca użyteczności publicznej, wnosząca mnóstwo oryginalności i tchnąca nowe życie w każdą przestrzeń, to bez wątpienia obraz na płótnie.
Jak jednak sprawić, by właśnie w ten sposób ozdabiał on wnętrze, nie zaś pasował do wszystkiego, niczym kwiat do kożucha? Jak dobrać obraz do wnętrza? Sprawa wydaje się dość skomplikowana, jednak w rzeczywistości jest banalnie prosta.
Przede wszystkim podstawą jest dobór obrazu nie spontanicznie, a po dokonaniu przemyśleń, jaki typ obrazów jest dla nas atrakcyjny i jaki pasował będzie zarówno do wnętrza ozdabianego pomieszczenia, jak i naszych charakterów. Obraz odpowiednio wyselekcjonowany nada bowiem uroku każdemu pomieszczeniu, uszlachetniając je.
Pamiętajcie przy wybieraniu obrazu, że ważne są jego kształt, forma i … rozmiar. Dlaczego? Bo pasować musi do wnętrza, a nie przytłaczać je lub niknąć gdzieś na tle ściany, stając się plamą… Kiepsko będzie wyglądał obraz olejny w łazience, czy kuchni. Zwyczajnie nie sprawdzi się on w tych miejscach. Z kolei w pomieszczeniach typu salon, biblioteczka, czy pokój dzienny, jak najbardziej go polecamy.
Przy wyborze obrazu pamiętajcie nie tylko o jego kształcie i formie, ale i o kolorystyce i motywie, które muszą współgrać z wnętrzem, w którym obraz ma stać się ozdobą ściany i pomieszczenia.Bardzo dobrze wyglądają w większości mieszkań, czy biur obrazy na płótnie drukowane. Pasują one idealnie do większości typowych pomieszczeń, urządzonych w sposób klasyczny i standardowy. Świetnie współgrają też z mieszkaniami urządzonymi w stylu minimalistycznym, jednak dużą uwagę trzeba przyłożyć tu do motywu. Genialnie wręcz wypadają w tego typu aranżacjach obrazy z panoramami miast, optycznie zwiększając wielkość pomieszczenia!
Dobierając obraz do pomieszczenia, kierujmy się swoim gustem i efektem, jaki mamy zamiar wywrzeć naszym nabytkiem. Warto postawić na swoje upodobania, nie zaś modę, jaka panuje w danym momencie. Tylko wówczas będziemy usatysfakcjonowani naszym wyborem, a obraz przez długi czas będzie cieszył nasze oko.
Tekst powstał przy współpracy z FOTEKS oferującym obrazy do salonu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts