Jak i do czego spakować rzeczy podczas przeprowadzki

Każda zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z logistycznym wyzwaniem. Przede wszystkim przed przeprowadzką należy wyposażyć się w pudła kartonowe, papier i taśmę klejącą. Przedmioty te będą nam służyły do pakowania całego naszego dobytku.

Co będzie potrzebne

Przygotowując się do przeprowadzki zadbaj o właściwe materiały. Są to pudła z tektury falistej, worki, pudła z wieszakiem na rzeczy znajdujące się na wieszakach oraz oryginalne opakowania na sprzęt RTV i AGD, komputery, laptopy, itp. Pudła kartonowe najlepiej, aby były w trzech rozmiarach: małym na drobne i ciężkie rzeczy typu kosmetyki, biżuteria, książki, sztućce, talerze; średnim na nieco większe rzeczy typu obuwie, ubrania, laptop; dużym na duże i zarazem lekkie rzeczy, takie jak poduszki, pościele. Warto również zaopatrzyć się w taśmę klejącą do klejenia pudeł oraz papier do owijania przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu (szklanki, talerze, kubki).

Jak pakować się do pudeł

Pakowanie rozpocznij od zrobienia listy najważniejszych rzeczy do spakowania. Na osobnych kupkach, na przykład rozmieszczonych w różnych rogach mieszkania, posortuj rzeczy na różne kategorie. Mogą to być na przykład: artykuły spożywcze, zastawa stołowa i wyposażenie kuchni, ubrania, książki i ważne dokumenty, sprzęt elektroniczny, kosmetyki i przybory toaletowe. Następnie przygotuj odpowiedniej wielkości kartony i opakowania na wyżej wymienione rzeczy. Pamiętaj, aby ciężkie rzeczy pakować do małych pudeł. Gdy spakujesz np. same książki do dużego kartonu jest niemal pewne, że nie będziesz w stanie ich podnieść. Pamiętaj również, aby najcięższe przedmioty pakować na sam spód. Wyposażenie kuchni, oraz wszelkie szklane i mogące się stłuc przedmioty owijaj we wcześniej przygotowany papier. Przedmioty lekkie, ale zajmujące duże objętości pakuj do worków lub dużych pudeł. Ubrania takie jak garnitury, koszule, suknie, kurtki, płaszcze, które muszą wisieć na wieszakach spakuj do specjalnie do tego przygotowanych pudeł przeznaczonych do transportu rzeczy na stojąco.
Jeśli szukasz ekipy do przeprowadzki odwiedź:
Fortis Przeprowadzki
ul. Księdza Stanisława Staszica 4/28
91-746 Łódź
tel. 514 555 800
email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl


Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts