Jak malować ściany z użyciem szablonów

Malowanie ścian z wykorzystaniem szablonów to prosty sposób na uzyskanie niepowtarzalnych efektów dekoracyjnych. Ten wnętrzarski trik stosowany jest od lat i wciąż niezmiennie świetnie sprawdza się w najróżniejszych aranżacjach. Powtarzające się, kolorowe wzory możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu i co więcej, wykonamy je samodzielnie!
Taki sposób dekoracji ścian nie jest trudny – nie wymaga od nas specjalnych umiejętności, ani profesjonalnych narzędzi. Aby samodzielnie ozdobić ścianę ciekawymi motywami, wystarczy zgromadzić konieczny sprzęt i poznać podstawowe zasady malowania z użyciem szablonów.
Przygotowania
Zanim przystąpimy do pracy, należy zaopatrzyć się we wszystkie konieczne narzędzia. Farba, której użyjemy powinna być gęsta lub po prostu dedykowana do takiego malowania. Na rynku dostępne są także specjalne produkty, które nie tylko nadadzą kolor, ale także sprawią, ze uzyskane za pomocą szablonów motywy, będą miały niepowtarzalną strukturę. Ciekawym pomysłem jest także użycie w werniksów lub innych preparatów malarskich. Do nakładania produktu w pożądane miejsca najlepiej sprawdzi się niewielki pędzelek lub gąbka. Wybierając szablon, możemy zdecydować się na jednorazowe papierowe lub tekturowe, które będziemy mogli umyć i wykorzystać ponownie. Wiele ciekawych szablonów możecie znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/farby-i-malowanie/inne.html
Konieczne jest także odpowiednie przygotowanie powierzchni, na której wymalujemy ozdobne motywy. Ścianę trzeba oczyścić z kurzu oraz zabrudzeń najlepiej za pomocą suchej lub lekko wilgotnej szmatki. Pamiętaj także o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi używając folii malarskiej lub gazet. Przed rozpoczęciem malowania, szablon należy rozłożyć na płaskiej powierzchni tak, aby wszelkie zagięcia mogły się rozprostować.
Do dzieła!
Szablon przytwierdzamy w wybranym miejscu za pomocą taśmy malarskiej, pamiętając żeby dokładnie przylegał do ściany. Farbę nakładamy niewielkimi porcjami, tak aby nie spłynęła poza szablon, co skutkowałoby powstaniem nieestetycznych zacieków. Najskuteczniejszą i przynoszącą najlepsze efekty techniką malowania, jest delikatne wcieranie lub wklepywanie. Szablon usuwamy zanim farba wyschnie. Ewentualne niedociągnięcia można uzupełnić maleńkim pędzelkiem. Jeśli chcemy wykorzystać szablon ponownie, sprawdźmy, czy jest czysty pod spodem, tak aby nie zabrudzić ściany. W razie konieczności wystarczy go umyć.
Jak widać malowanie z wykorzystaniem szablonów nie jest trudnym zadaniem. Poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami oraz zgromadzeniem koniecznych narzędzi, będzie przyjemną i satysfakcjonującą pracą. Uzyskane w ten sposób efekty z pewnością będą spektakularne.


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://northtexaswish.org/czym-jest-i-kto-musi-zaplacic-podatek-od-kupna-samochodu-pcc/ https://bhtm.org/postepowanie-rozwodowe-praktyczne-porady/ kb-direct.pl