Jak stylowo urządzić niewielką kuchnię w bloku?

Urządzenie kuchni wymaga sprecyzowanego planu i odrobiny fantazji. O ile urządzenie dużego, przestronnego wnętrza jest czystą przyjemnością, to zagospodarowanie małej kuchni może sprawić gospodarzom niemały problem. Jak atrakcyjnie zaaranżować małą kuchnię? Sprawdź nasze rady!

Kuchnie stylowe – czerp od najlepszych!

Większość kuchennych aranżacji prezentowanych w katalogach czy Internecie opiera się na modnym minimalizmie. Wydawać by się mogło, że jasne meble o niemal lustrzanym połysku zarezerwowane są tylko dla luksusowych, przestronnych domów. Nic bardziej mylnego! Kuchnie stylowe wcale nie muszą być duże, a nowoczesne rozwiązania stawiające na piedestale prostotę i umiar możesz z powodzeniem przenieść na grunt swojego małego pomieszczenia.
Na jakie meble warto zwrócić uwagę? Przed wszystkim na modele wykonane z laminowanej na wysoki połysk, białej lub bardzo jasnej płyty MDF. Odporna na wysokie temperatury i wilgoć płyta będzie odbija
światło, dodając pomieszczeniu głębi i optycznie powiększając go o kilka metrów. Unikaj masywnych fasonów i ciężkiej zabudowy pokrywającej szczelnie ściany od podłogi po sam sufit. W niewielkiej kuchni dużo lepiej niż wysoka górna zabudowa sprawdzą się niskie szafki z przeszkleniami i subtelnymi podświetleniami oraz lekkie półki.

Dla maksymalnej wygody

Każdy miłośnik kulinarnych popisów mający do dyspozycji ograniczoną przestrzeń wie, że w małej kuchni każdy centymetr jest na wagę złota. Aby maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek, korzystaj z nowoczesnych rozwiązań! Niepraktyczną szafkę warto zabudować specjalnie wyprofilowanymi szufladami, w szafce narożnej umieścić dwupoziomową, metalową półkę, a w wąskie szczeliny wstawić praktyczne kosze cargo.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule