Jak ugotować idealny barszcz?

Barszcz jest w Polsce potrawą niezwykle popularną, często jadaną i przygotowywaną w wielu domach zarówno z okazji świat, jak i na co dzień. Ile domów, tyle sposobów, przepisów i sekretów związanych z przygotowaniem idealnego barszczu. Czasem jest to specjalny zestaw przypraw, a czasem koncentrat barszczu czerwonego dobrej jakości.

Sposoby podawania czerwonego barszczu

Zabielany śmietaną barszcz czerwony często podaje się jako sycącą, pożywną zupę w tłuczonymi albo krojonymi w kostkę, gotowanymi ziemniakami. Można jeść go z grzankami, czasem dodaje się też do niego fasolę, w ten sposób powstaje barszcz ukraiński.
Tradycyjną, świąteczną potrawą jest za to niezabielany, intensywnie czerwony barszcz z uszkami, którym popija się także krokiety z jajkiem lub z kapustą i grzybami. W wielu domach jest on coroczną potrawą, a domownicy nie potrafią wyobrazić sobie świąt bez takiego pysznego barszczu.

Sekrety dobrego barszczu

Głównym sekretem jest dobry koncentrat barszczu czerwonego. Można przygotować go samemu, zamykając w słoikach z octem tarte buraczki (nieobrane nadadzą koncentratowi ziemistego posmaku, za którym nie każdy przepada), a po odpowiednim czasie odlewając powstały sok. Można też zdecydować się na kupno porządnego koncentratu barszczu czerwonego w sklepie spożywczym.
W jaki sposób go wybrać? To proste – warto czytać składy. Ważne, by zawierał dużo buraków i dobrze dobrane przyprawy. Gdy koncentrat będzie świetnej jakości, przygotowany barszcz nie będzie się zbyt mocno różnił od zrobionego w stu procentach i od podstaw samodzielnie.

Ocet i cukier?

Te dwa dość kontrowersyjne składniki zupy są konieczne, by zrównoważyć i wyrównać smaki barszczu. Dobry koncentrat barszczu czerwonego posiada w składzie te dwie substancje. Ocet sprawia, że smak buraków staje się bardziej wyrazisty, z kolei cukier równoważy posmak octu w zupie.
Przygotowywanie tradycyjnego barszczu jest w wielu domach czynnością wykonywaną od lat. Warto opracować własny, niepowtarzalny sposób i odkryć nowe sekrety.
Koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol


Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts