Jak wybrać lampę do hybryd?

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że pokochały go kobiety na całym świecie: lakiery hybrydowe doskonale się prezentują i są bardzo trwałe, utrzymują się na paznokciach przez wiele tygodni, nie odpryskując. Jednym z akcesoriów, które są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego jest lampa utwardzająca. Na czym polega jej działanie? Jakie modele są dostępne na rynku i która lampa do hybryd będzie najlepsza?

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim wyjątkowej trwałości. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów lakiery hybrydowe nie odpryskują i nie ścierają się, nawet jeśli ręce mają długotrwały kontakt z wodą albo detergentami. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą specjalnych, utwardzanych światłem produktów. W czasie manicure hybrydowego na płytkę paznokcia najpierw nakładana jest specjalna baza, potem kolor, a na koniec utrwalający top. Każda z warstw utwardzana jest przy użyciu lampy. Produkowane przez nią światło wiąże lakier, utwardza go i czyni bardzo odpornym na urazy mechaniczne czy ciecze. Od razu po wykonaniu hybryd można wykonywać dowolne czynności, a nawet prace domowe – lakier jest suchy, utrwalony, odporny na wszelkiego typu uszkodzenia, a właściwie wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do kilku tygodni.

Lampa do hybryd – którą wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w akcesoriach do manicure hybrydowego. Najlepiej wybierać te, które mają dobrą renomę wśród miłośniczek hybryd, są uważane za sprawdzone i bezpieczne. Lampa do hybryd, jeśli ma być skuteczna, powinna posiadać odpowiednie atesty, musi być oficjalnie dopuszczona do użytku na terenie Unii Europejskiej. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa typy lamp do hybryd – te tradycyjne UV wymagają dłuższego naświetlania, żeby lakier został utrwalony, lampy LED są nieco droższe, ale działają znacznie wydajniej, wystarczy 30 sekund ekspozycji na światło, żeby lakier został utwardzony. Planując dłuższą przygodę z hybrydami, warto przemyśleć zakup droższej, ale oferującej lepszy komfort lampy LED. Dzięki niej wykonanie manicure hybrydowego będzie szybsze, a ręce nie będą musiały mieć długiego kontaktu z promieniami UV.

Lampy do hybryd znajdziesz w sklepie Chiodo.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe lampy do ogrodu kule