Jak wybrać pościel dla dziecka

Podczas wyboru pościeli dla dziecka, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego została zrobiona. Od niego zależy właśnie spokojny sen naszej pociechy. Pościel dla dziecka powinna umożliwiać odpowiednią wentylację oraz nie doprowadzić do pocenia się. Na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Najlepiej wybierać pościel z naturalnych włókien

Od rodzaju materiału, z którego została wykonana pościel zależy jakość snu. A nawet markowa pościel licencyjna może w tym temacie pozostawiać sporo do życzenia. Na co więc uważać? Powinniśmy unikać zestawów z domieszką syntetycznych włókien, które mogą uczulać. Podczas wyboru pościeli powinniśmy zwrócić uwagę na wytrzymałość tkaniny oraz sposób jej czyszczenia.

Pościel z bawełny

Bawełna pozwala skórze oddychać, odprowadza wilgoć, jest miła w dotyku oraz można ją prać w wyższych temperaturach. Dla niemowląt najlepsze będą zestawy dwukolorowe, ponieważ rozróżniają one tylko kilka intensywnych barw. Dla starszych dzieci można pokusić się o pościel wielobarwną, która będzie stymulować wzrok malucha.

Pościel z wełny

Pościel z wełny jest idealna na zimniejsze pory roku, ponieważ bardzo dobrze chroni przed zimnem, a dodatkowo posiada odpowiednią wentylację.

Pościel z jedwabiu

Pościel z jedwabiu jest miła w dotyku, relaksuje i działa uspokajająco. Dzięki temu, że daje uczucie chłodu jest polecana w okresie letnim.

Pościel z lnu

Materiał ten jest przewiewny, a dodatkowo bardzo dobrze izoluje ciepło. Jednak niezwykle łatwo się gniecie i ciężko go starannie uprasować.
 
 


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts