Jak wykorzystać obrusy koronkowe do dekoracji wnętrz?

Dekorowanie to ważny etap projektowania wnętrza. To drobne detale tworzą jego klimat i sprawiają, że mieszkanie staje się przytulne. Po jakie akcesoria sięgnąć, chcąc stworzyć stylową aranżację? Klasy i ciepła dodadzą wnętrzu obrusy koronkowe. Do jakich pomieszczeń pasują i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Obrusy koronkowe – dekoracja, która nigdy nie wychodzi z mody

Dekorując mieszkanie, najlepiej stawiać na ponadczasowe elementy. Takie detale jak obrus koronkowy będą nie tylko miłe dla oka, ale też bardzo uniwersalne.
Obrusy z koronką pasują właściwie do każdego mieszkania. Wspaniale uzupełniają wnętrza w estetyce retro lub tradycyjnej, świetnie komponują się z drewnianymi meblami, klasycznymi obrazami czy zdobionymi lampami. To jednak nie jedyna możliwość. Równe dobrze obrus koronkowy można wykorzystać we wnętrzu w stylu nowoczesnym. To dekoracja, która odnajdzie się w pomieszczeniach typu scandi, a nawet w mieszkaniach w estetyce minimalistycznej czy industrialnej – pozwoli przełamać proste formy i ociepli wnętrze.

Gdzie umieścić obrus z koronką?

Obrusy koronkowe można wykorzystać do różnego typu dekoracji. Tego typu ozdoba doskonale odnajdzie się w salonie, ale także w jadali czy sypialni. Obrus można umieścić na dużym stole, przykrywając całą jego powierzchnię, albo wręcz przeciwnie – postawić na zgrabne bieżniki czy obrus-serwetę na środku stołu.
Koronkowe obrusy nadają się także na stoliki kawowe, komody czy stoliki nocne. Są bowiem dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do specyfiki pomieszczenia i swojej dekoracyjnej wizji.

Jak wybrać idealny obrus koronkowy do mieszkania?

Czym się kierować przy wyborze obrusu z koronką? Jeśli chodzi o estetykę, najlepiej słuchać swojego gustu, a dodatkowo zadbać o to, by obrus stylistycznie i kolorystycznie współgrał z innymi elementami ozdobnymi.
W kwestii jakości nie warto iść na kompromisy. Jeśli obrus ma być przyciągającą uwagę ozdobą i długo ma zachować ładny wygląd, powinien być wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Tkanina musi być przyjemna w dotyku, nie powinna się mechacić czy strzępić. Koronka powinna prezentować się lekko i elegancko. Obrusy koronkowe najlepiej kupować w renomowanych sklepach, które współpracują z doświadczonymi producentami.

Obrusy koronkowe znaleźć można w ofercie spokko.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

lampy do ogrodu kule gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe