Jak z polotem urządzić pokój młodzieżowy?

Twoje dziecko ma już dość mieszkania wśród kolorowych ścian i dziecięcych mebli? Najwyższa pora zmienić przesłodzony, różowy lub niebieski wystrój na coś bardziej młodzieżowego i modnego! Jakie elementy powinny obowiązkowo znaleźć się w pokoju dorastającego dziecka lub córki?

Ściany

Każdy remont powinniśmy zacząć od wyboru koloru ścian i podłogi. Ciekawym urozmaiceniem w pokoju młodzieżowym może być fototapeta! Wielkoformatowe grafiki już kilka sezonów temu wróciły do łask w wielkim stylu. Odpowiednie zdjęcie sprawia, że nawet najprostsze meble i dodatki tworzą niepowtarzalną i  stylową całość. Niektóre sklepy dają możliwość wydrukowania w formie fototapety własnego zdjęcia, dzięki czemu Twoja pociecha może stworzyć niezwykle indywidualną i oryginalną kompozycję.

Trzy strefy

Pokój młodzieżowy pełni dla dziecka trzy funkcje – salonu, sypialni oraz biura. W planach przestrzennych powinniśmy uwzględnić meble, które pozwolą córce lub synowi zrelaksować się po szkole, wygodnie wyspać oraz pouczyć się przed klasówką. W pokoju nie może więc zabraknąć kanapy lub foteli, wygodnego łóżka oraz biurka i lampki dającej naturalne światło. Szukając stylowych i pojemnych mebli, warto zajrzeć na stronę www.gama-sklep.com.pl, gdzie znajduje się wiele młodzieżowych kolekcji cenionych marek. Na szczególną uwagę zasługują designerskie meblościanki, które trafiają w gusta wymagających nastolatków oraz spełniają praktyczne oczekiwania rodziców.

Kanapa rozkładana zamiast łóżka – dobry pomysł?

W niewielkich pokojach często brakuje miejsca na wszystkie elementy, które powinny znaleźć się w pokoju dorastającego dziecka. Ciekawą alternatywą dla standardowego łóżka jest kanapa rozkładana. Nowoczesne modele wygodą dorównują łóżkom z dobrymi materacami, a dodatkowo pięknie się prezentują, urozmaicając aranżację.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts