Jak zachować optymalną temperaturę w mieszkaniach?

Jesień i zima to czas, w którym w naszych mieszkaniach czy domach rozkręcamy kaloryfery. Mieszkańcy bloków mają o tyle łatwiej, że samo ogrzewane znajduje się w czynszu i nie musza przejmować się nadmiernymi opłatami za ogrzewanie. Gorzej mają jednak posiadacze domów jednorodzinnych czy mieszkańcy mieszkań w kamienicach – tam ogrzewanie stanowi spory problem, nie tylko ze względu na konieczność grzania w piecach, ale też z powodu konieczności ogrzania znacznie większej powierzchni.

Jak zatrzymać ciepło w domu?

Jeśli pomimo dogrzewania mieszkania nadal nie czujemy się komfortowo w pomieszczeniach warto zastanowić się, co może być tego powodem. Najczęściej przyczyną niskiej temperatury w mieszkaniach są nieszczelne okna – stara stolarka okienna czy też złe osadzenie nowych okien w wnękach w murach.
Chłodne powiewy dostają się zazwyczaj poprzez sparciałe uszczelki – ten problem dotyka przede wszystkim właścicieli okien starszej generacji. Uszczelki tworzone są po prostu z gumy, która z czasem twardnieje, jest podatna na uszkodzenia, pękanie.
Innym problemem jest niedokładne osadzenie okna we wnęce muru. Oczywiście monterzy dbają o to, aby wszelkie szczeliny były uzupełnione piankami, jednak zdarzają się sytuacji niedokładnego wypełnienia.
O konieczności sprawdzenia szczelności okien czytaj na okna-internorm.pl


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

slnečník artexint.com.pl http://ntumobile.org/ac-w-wariancie-serwisowym-czy-to-sie-oplaca/