Jak zadbać o kondycję, nie wychodząc z domu

Aktywności fizyczne utrzymują nas w dobrej formie i kondycji. Najczęściej korzystamy z klubów fitness, które oferują nam siłownie oraz rozmaite zajęcia grupowe, lub korzystamy z okolicznych ścieżek do biegania lub jeżdżenia na rowerze. Co jednak zrobić, jeśli nie starcza nam czasu na regularny jogging lub inne zajęcia.
Mini siłownia w domu
Problem ten często dotyczy kobiet, które zostały świeżo upieczonymi matkami. Chciałyby one jak najszybciej odzyskać sylwetkę sprzed ciąży, jednak opieka nad maluchem zajmuje im cały wolny czas. Na szczęście na naszym rynku dostępna jest cała gama sprzętów, które nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają nam utrzymać kondycję w mieszkaniu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby po uśpieniu dziecka poświęcić godzinkę ćwiczeniom na profesjonalnym sprzęcie.
Jak wybrać stepper?
Stepper jest najczęściej wybieranym sprzętem do domowych ćwiczeń. Jest on niewielki, więc z łatwością go schowamy po wykonanym treningu. Dodatkowo jest niezwykle wydajny – godzina na stepperze umożliwi Ci spalenie od 300 do 500 kalorii, w zależności od intensywności oraz tempa ćwiczeń. Poza tym zachwyci Cię również cena tego urządzenia – ceny stepperów zaczynają się już od 200 złotych, czyli niewiele więcej niż miesięczny karnet na siłownie.
Rowerek czy orbitrek?
Częsty dylemat podczas kompletowania własnego sprzętu do ćwiczeń. Oba urządzenia niestety są dość duże, przez co większość osób musi się zdecydować na jedno z nich. Należy zatem przemyśleć, które z nich będzie bardziej przydatne. Orbitrek będzie odpowiedni dla osób, planujących intensywne ćwiczenia, natomiast rowerek podczas mało obciążających treningów, lub podczas ćwiczeń nastawionych na wzmocnienie serca. Jeżeli ograniczają nas fundusze, lepiej zainwestować w rowerek, gdyż kupno dobrego orbitreka może znacząco obciążyć naszą kieszeń.
Tanio i skutecznie – hantle, maty i inne akcesoria
Jeśli jesteś osobą, która nie ma problemów z systematycznością oraz samodzielnym obmyślaniem planów treningowych, z powodzeniem możesz zaopatrzyć się w hantle, maty do pilatesu lub jogi, lub skakankę, piłkę czy hula-hop. Są to niedrogie akcesoria, które regularnie używane wyrzeźbią Twoją sylwetkę i poprawią ogólny stan Twojego zdrowia. Ponadto wszystkie zmieszczą się w szafie, zatem unikniesz zagracania swojego mieszkania.
Więcej informacji o cenach stepperów i innych sprzętów na nokaut.pl


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

solarne svietidla do zahrady slnecnik 3x3 zahradne svetla