Jak zapanować nad bałaganem w firmie?

Nikt nie powiedział, że roztrzepana osoba nie może prowadzić dobrze prosperującego biznesu. W końcu właśnie tacy ludzie często są wyjątkowo pomysłowi i przy każdym problemie, przed jakim staje ich firma, potrafią znaleźć kreatywne, ryzykowne, ale jednocześnie skuteczne rozwiązanie, o jakim ktoś bardziej poukładany nawet by nie pomyślał. Przy tym oczywiste jest, że w przypadku codziennej organizacji pracy taki właściciel musi nieco powściągnąć swoje chaotyczne zapędy i chociaż spróbować nieco uporządkować swoje funkcjonowanie, aby nie wpływać negatywnie po pierwsze na swoje interesy, a po drugie na pracowników.

Wybierz odpowiednich pracowników

Rzecz jasna większość z tego typu dylematów można rozwiązać przy pomocy kompetentnego asystenta, który stanie się niejako Twoją przeciwwagą. Będzie on doskonałym dopełnieniem naszej osobowości i sprawi, że nie przegapimy już żadnego ważnego terminu. Za konkretne działy również powinny odpowiadać osoby, które potrafią szybko i sprawnie zorganizować ich działanie, a przy tym dostrzec ewentualne niedociągnięcia.

Przeciągnij technologię na swoją stronę

W dobie komputerów i internetu również za ich pomocą można w nieoczekiwany sposób uwydajnić funkcjonowanie biznesu. Istnieją specjalne aplikacje, które umożliwiają tworzenie wspólnego terminarza, do którego każdy może załączać pliki, dodawać swoje uwagi i wprowadzać innego rodzaju modyfikacje. Zresztą wszelkiego rodzaju pliki mogą być przechowywane na wspólnym dysku-chmurze, jeśli tylko zdecydujemy się na zakup odpowiedniego pakietu Microsoft Office czy Adobe. Ale to nie wszystko! Obecnie istnieją także programy, które mogą w dużej części odpowiadać za poszczególne działy w firmie, na przykład kadry i płace. Dzięki temu będziesz pewien, że nic Ci nie umknie, a przy okazji będziesz mógł zatrudnić mniejszą ilość pracowników!

Po pierwsze, panowanie nad sobą!

Ważne, abyś nie dał się zwariować i zasypać obowiązkami, których nie potrafisz odpowiednio rozplanować i uporządkować. Ale to zależy nie tylko od Twojego charakteru, ale też od umiejętności zachowania zimnej krwi w trudnej sytuacji, a tego zawsze możesz się nauczyć. Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz skorzystać z pomocy psychologa czy coacha, który pomoże Ci wypracować w sobie odpowiednie cechy.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts