Jak zbudować garderobę z modułów

Jeśli nie możesz zapanować nad bałaganem w przedpokoju i sypialni, to niekoniecznie oznacza, że jesteś bałaganiarzem. Może po prostu elementy garderoby nie mają stałego miejsca w twoim domu. Prostym sposobem na zapanowanie nad chaosem jest budowa nowej garderoby. To wcale nie jest trudne!
Wykonanie garderoby jest proste – w sklepach remontowo-budowlanych znajdziesz gotowe moduły, które wystarczy ze sobą skręcić i przytwierdzić do ściany. Możesz skorzystać dodatkowo z systemów przechowywania, które są oparte na przytwierdzanych do ścian metalowych prowadnicach. Dzięki nim w prosty sposób zamontujesz w szafie wygodne półki, wysuwane kosze i pojemne szuflady.
Potrzebne będą:
– kątowniki do przytrzymywania półek – dobierz je do ciężaru samej półki i ciężaru ubrań, które będziesz na nich przechowywał. Muszą być solidne i odporne na obciążenia.
– kołki rozporowe ze śrubami – łączące mebel ze ścianą.
– piła do metalu (opcjonalnie, jeżeli planujesz skracać prowadnice).

Dobór modułów do wielkości pomieszczenia

Aby wybrać gotowy zestaw, zmierz dokładnie przestrzeń na swoją przyszłą garderobę. Do wyboru masz mnóstwo konfiguracji i wymiarów. Standardowy modele szaf modułowych mają 140 x 200 cm, ale znajdziesz też większe gotowe projekty, na przykład 200 x 200 cm. Pamiętaj również, a by dobrze ustalić głębokość swojej szafy. Najprostsze propozycje zawierają kolumnę z półkami i jeden, dwa drążki na wieszaki. Wysokość półek w meblach modułowych jest z reguły regulowana, więc ustalisz ją już w momencie montażu szafy.

Dobór metalowych systemów ściennych

Szyny, prowadnice i kosze pozwalają na lepszą organizację całej garderoby i potrafią oszczędzić cenne miejsce w małym mieszkaniu. Systemy ścienne opierają się zwykle na pionowych szynach mocowanych do ściany za pomocą wkrętów z kołkami rozporowymi. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia swobodne przesuwanie pionowych elementów. Szyny możesz dopasować do wielkości szafy, skrócając ją piłą do metalu. Na ich całej długości znajdują otwory, do których pasują wsporniki. Od ciebie zależy rozmieszczenie wysuwanych koszy, półek, drążka mocowanego do wsporników, wieszaków i przegród.
Garderoba jest gotowa. Dowiedz także jak ją dobrze zorganizować i gdzie trzymać czapki, szaliki i parasole.


Article Tags:
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://ntumobile.org/ac-w-wariancie-serwisowym-czy-to-sie-oplaca/ záhradný slnečník kb-direct.pl