Jaka kasa fiskalna do sklepu o średniej wielkości?

Szybkie i skuteczne prowadzenie sprzedaży, przyjazna obsługa oraz możliwość łatwego wdrożenia w firmie – oto przykładowe cechy, którymi powinna się charakteryzować kasa rejestrująca do punktu handlowego o średniej wielkości. Jakie rozwiązania technologiczne, występujące we współczesnych urządzeniach fiskalnych, zapewnią wspomniane udogodnienia?

Każdemu przedsiębiorcy zależy chyba na tym, aby w jego firmie została wdrożona najlepsza kasa fiskalna. W wielu przypadkach z urządzenia tego typu trzeba przecież korzystać praktycznie codziennie. Natomiast wydajna technologia sprzedaży zawsze usprawnia wykonywanie obowiązków. Z drugiej strony, różnego rodzaju działalności, a czasami nawet konkretne przedsiębiorstwa, mają swoje indywidualne wymagania co do parametrów i funkcji kasy rejestrującej. W związku z tym, jakie urządzenie wdrożyć w średnim sklepie, aby zautomatyzować obsługiwanie klientów?
 

Wybór na teraz i na przyszłość

Ogólna zasada, przywoływana często w poradnikach dotyczących wyboru kasy fiskalnej, mówi o tym, że urządzenie powinno spełniać oczekiwania konkretnej działalności gospodarczej. Innymi słowy, zainstalowana technologia sprzedaży musi posiadać odpowiednie parametry i rozwiązania, które zautomatyzują prowadzenie ewidencji. Jakie informacje na temat dostępnych urządzeń warto sprawdzić, gdy jest się właścicielem średniego punktu handlowego? W takich okolicznościach istotne będą: maksymalna pojemność bazy PLU, obsługiwane interfejsy komunikacyjne oraz sposób archiwizowania kopii paragonów.
Stacjonarna kasa fiskalna do sklepu na pewno musi zagwarantować precyzyjne zaprogramowanie wszystkich elementów asortymentu. Pojemność bazy PLU powinna więc być adekwatna do liczby oferowanych produktów czy usług. Jednakże, w tym przypadku niekiedy sprawdza się myślenie o przyszłości. Jeżeli asortyment sklepu stale się zwiększa, dobrym rozwiązaniem może się okazać kasa z pojemniejszą bazą PLU. W podobnym sposób warto podejść do obsługiwanych standardów wymiany danych. To właśnie porty komunikacyjne pozwalają na współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi, np. czytnikiem kodów, komputerem czy wagą elektroniczną. Natomiast bardziej zróżnicowane złącza zagwarantują elastyczne rozbudowanie systemu sprzedaży w przyszłości. Ponadto, obowiązkiem każdego użytkownika kasy fiskalnej jest przechowywanie kopii paragonów, które zostały wydane klientom. A dopełnienie tej formalności ułatwia urządzenie zapisujące dane w formie elektronicznej.
 

Przykład dobrej kasy do średniego punktu handlowego

Jakie urządzenia rejestrujące cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem właścicieli średnich sklepów? Dobrym przykładem takiej technologii jest model Jota E. Wspomniana kasa fiskalna Elzab posiada bowiem moduł elektronicznej kopii paragonów oraz różnorodne porty komunikacyjne, w tym 4 złącza RS-232 oraz wejście USB. Atutem tego urządzenia jest też możliwość wyboru pojemności bazy towarowej. Elzab Jota E występuje w 3 wersjach, różniących się właśnie liczbą dostępnych do zaprogramowania pozycji PLU: 4 095, 12 287 lub  20 479. Ponadto, przy zamawianiu tej kasy można zdecydować, czy zostanie ona wyposażona w dodatkowy interfejs komunikacyjny – port Ethernet. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy urządzenie będzie współpracowało z komputerem i oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts